Allegro zostało członkiem Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Dołączenie do organizacji zrzeszającej czołowych producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych w Polsce to kolejny krok w rozwoju kategorii Motoryzacja na platformie.
Allegro w SDCM
Allegro rozbudowuje ofertę w segmencie motoryzacyjnym. Na platformie znaleźć można m.in. części do samochodów, motocykli i maszyn, narzędzia i sprzęt – zarówno ten dla klientów indywidualnych jak i warsztatów, a także wyposażenie, opony, felgi czy oleje. Na koniec 2025 roku kategoria Motoryzacja liczyła już 24 miliony unikalnych produktów – o 2,5 mln więcej niż rok wcześniej (+11,5% rok do roku). W tym samym okresie z oferty motoryzacyjnej platformy skorzystało 7,2 miliona kupujących, czyli niemal co drugi aktywny kupujący platformy w Polsce (15,3 mln), co oznacza wzrost o niemal pół miliona kupujących rok do roku.
Członkostwo w SDCM otwiera Allegro na aktywny dialog z branżą motoryzacyjną – jej producentami, dystrybutorami i ekspertami. Platforma chce w ten sposób lepiej odpowiadać na potrzeby sektora, wspierać uczciwe zasady konkurencji oraz uczestniczyć w kształtowaniu warunków sprzyjających rozwojowi cyfrowego rynku części motoryzacyjnych w Polsce.
SDCM jest organizacją branżową reprezentującą firmy specjalizujące się w produkcji i dystrybucji części motoryzacyjnych w Polsce. Stowarzyszenie jest członkiem europejskich organizacji CLEPA i FIGIEFA, aktywnie uczestnicząc w procesach legislacyjnych na szczeblu krajowym i unijnym.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.
don1, 24 marca 2026, 12:53 8 0
allegro trąbi w radiu o tym szukaniu po nr vin ale nie zdają sobie jakie sprawy jakie jaja będę dla sprzedawców. Nr vin to nie wszystko przecież są kody wyposażenia np w takim volvo czy też grupie vw
Odpowiedz
Barrakketh, 25 marca 2026, 13:08 3 0
Ja tam się cieszę. Od paru dni co chwila przychodzą do mnie klienci, którzy na cito potrzebują np. hamulców, bo "zamówili na allegro według vinu i nie pasuje" :)
Odpowiedz
don1, 25 marca 2026, 13:31 1 0
U mnie to samo :)
Odpowiedz
Bieniek, 24 marca 2026, 18:35 21 0
Nie mają magazynu, pośredniczą w sprzedaży używanych części albi części niewiadomego pochodzenia.
I są w adcm razem z producentami i dystrybutorami.
Czy ktoś się z głupim na rozum zamienił????
Odpowiedz
Marcin K., Częstochowa, 25 marca 2026, 7:07 5 0
opłata wniesiona, można działać :-)
Odpowiedz
Anonim, 25 marca 2026, 7:38 11 0
Żenada. Tak jak kiedyś SDCM dawał jakieś pozytywne sygnały dla rynku, tak teraz to po prostu kasiora w najgorszym wydaniu. Ohyda
Odpowiedz
Góral, 25 marca 2026, 13:38 7 0
Ciekawe, kto jeszcze da pieniądze na to stowarzyszenie PRODUCENTÓW I DYSTRYBUTORÓW - może biedronka, przecież też czasem sprzedaje pokrowce na fotele, wiec chyba jest dystybutorem na równi z IC :-) Ale prezesi zadowoleni bo hajs sie zgadza na koncie
Odpowiedz
Anonim, 25 marca 2026, 19:42 6 0
Wstyd. Absolutny wstyd. W pogoni za składką zatraciliście wszelkie wartości.
Zaproście jeszcze schrotty do współpracy. No przecież też sprzedają części.
Odpowiedz
Toma, 26 marca 2026, 18:06 4 0
Alegro w sdcm? Największy szkodnik cenowy na rynku handlu częściami . To tak jakby złodziej krzyczał " łapać złodzieja". Ciekawe co teraz mi powie IC na pytanie dlaczego dana cześć na allegro jest tańsza dla zwykłego klienta niż dla mnie warsztatowca w IC .
Odpowiedz
SBVa, 27 marca 2026, 11:44 1 0
Z kim się będa układać ? Z producentami czy z jakimś mocnym dystrybutorem ? Naturalne ze do tego doszło. Przy tej nadpodaży towaru na rynku, każdy kanał zbytu jest na wagę złota. Bonusy, bonusy, bonusy
Odpowiedz