SDCM poszukuje pracownika

, 19 września 2018, 8:03

W związku z dynamicznym rozwojem całej branży motoryzacyjnej, polska organizacja działająca w międzynarodowych strukturach poszukuje osoby niezwykłej. Z jednej strony będzie to dla niej bardzo odpowiedzialna misja, a z drugiej to zaszczyt reprezentacji interesów środowiska dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych.

Jeśli spełniasz poniższe kryteria – aplikuj już dziś na stanowisko:

Dyrektora ds. publicznych i relacji rządowych

 

Opis stanowiska:

Efektywne działanie naszej organizacji to twarda dyskusja na argumenty. Ich znalezienie i właściwa prezentacja są kluczowe dla ochrony interesów branży.

Rolą Dyrektora będzie zatem reprezentacja interesów naszego środowiska przed przedstawicielami Władz. Praca w naszej organizacji, czyli SDCM to handel w szczególnej postaci.

Nie produkujemy i nie sprzedajemy części motoryzacyjnych, ale zabiegając o interesy całej branży oferujemy i prezentujemy najważniejszym osobom w Państwie idee, pokazujemy szanse oraz ostrzegamy o zagrożeniach dla przemysłu i rynku motoryzacyjnego.

Wymagania podstawowe:

 • Wykształcenie wyższe (techniczne lub ekonomiczne),
 • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym,
 • umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów,
 • umiejętność pracy pod presją czasu,
 • kreatywność i samodzielność,
 • odporność na stres i szybkie dostosowywanie się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji,
 • zaangażowanie i determinacja w działaniu, duża dbałość o detale;

Wymagania dodatkowe (choć równie kluczowe):

 • wieloletnia aktywność, a przez to wiedza o szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej (IAM), rozumienie segmentu OE będzie dodatkową zaletą;
 • umiejętność publicznego przemawiania i wywierania wpływu na ludzi;
 • umiejętność prostej i zwięzłej prezentacji złożonych kwestii;
 • umiejętność budzenia zaufania i koncyliacyjność;
 • wytrwałość na odrzucenia i długoterminowy brak potwierdzenia sukcesu w realizacji zadań;

Miejsce pracy:

Warszawa-Wesoła (siedziba SDCM), Bruksela (wyjazdy), Centrum Warszawy (spotkania z decydentami), możliwa też okresowo praca zdalna.

Słowo od Prezesa SDCM – Alfreda Franke:

– W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej tematów, w które angażuje się SDCM. Wynika to ze zmian jakie następują w motoryzacji. Za kilka lat działalność produkcyjna, handel i usługi w motoryzacji nie będą już takie jakie znamy od zawsze. Rosnące zaawansowanie techniczne pojazdów, elektromobilność, cyfryzacja, telematyka, autonomiczne pojazdy i wiele innych obszarów, wymaga odpowiednich przepisów, w których tworzenie włącza się SDCM. To ciężka i żmudna praca, której ciągle przybywa, a SDCM całą energię kieruje na działania podejmowane w trosce o interesy producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych dbając o otoczenie prawne, w którym przychodzi prowadzić im działalność. Dlatego tworzymy zespoły robocze złożone z naszych członków, wspólnie wypracowując stanowiska branży, następnie prezentowane są one w Polsce i Brukseli. Do pomocy i kreowania tych dalekosiężnych działań potrzebujemy człowieka wyjątkowego i mam nadzieję, że osobę taką uda nam się znaleźć. Praca w SDCM to z jednej strony duży obowiązek, z drugiej zaś zaszczyt i przygoda, które nagradzane są przez osiągane sukcesy jak również atrakcyjne wynagrodzenie.

O SDCM:

SDCM – Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych – to polski głos branży motoryzacyjnej. To ponad 110 największych graczy przemysłu, w tym polskich producentów oraz największych dystrybutorów części zamiennych, Członków SDCM, reprezentujących interesy przemysłu, handlu i usług o wartości ponad 129 mld złotych rocznie tworzących blisko 280.000 miejsc pracy. SDCM należy do największych organizacji europejskich takich jak: CLEPA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych) i FIGIEFA (Międzynarodowa Federacja Niezależnych Dystrybutorów Motoryzacyjnych).

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres: alfred.franke@sdcm.pl

Prosimy też o zamieszczenie następującej zgody: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SDCM moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000).”