Menu

Nokian

Firma Nokian Tyres rozpoczęła prace nad nową fabryką opon o zerowej emisji CO2

11 maja firma Nokian Tyres rozpoczęła prace nad nowym zakładem produkującym opony do samochodów osobowych. Fabryka będzie zlokalizowana w rumuńskiej miejscowości Oradea. Będzie to również pierwsza w branży oponiarskiej fabryka o zerowej emisji CO2. Na uroczystości obecni byli wysocy rangą urzędnicy z Rumunii. Rozpoczęcie produkcji opon w zakładzie jest planowane na rok 2025. Fabryka będzie […]

Nokian nagradza za gumę z resztek kory brzozowej

Znalezienie nowych rozwiązań pozwalających na uzyskanie opon opracowanych w bardziej zrównoważony sposób było celem firmy Nokian Tyres, która uruchomiła wyzwanie pod hasłem „FAST RACE, BIG CHANGE”. Było ono skierowane do przedsiębiorstw, studentów i naukowców.

Nokian Tyres plc zainwestuje w całkowicie nową fabrykę w Rumunii

Zarząd spółki Nokian Tyres podjął decyzję o inwestycji w nową fabrykę opon dla samochodów osobowych w Rumunii. Nowa fabryka, budowana od podstaw, znajdować się będzie w Oradei na północnym zachodzie Rumunii, niedaleko granicy węgierskiej.

Nokian Tyres zaczyna kontrolowane wyjście z Rosji

Zarząd Nokian Tyres podjął decyzję o kontrolowanym wycofaniu się z rynku rosyjskiego. Ze względu na wojnę w Ukrainie i zaostrzające się sankcje, kontynuowanie działalności w Rosji przez Nokian Tyres plc nie jest już wykonalne ani możliwe do utrzymania.

Nokian Tyres przenosi produkcję opon z Rosji do Finlandii i USA

Fiński producent opon Nokian Tyres poinformował w oświadczeniu o przeniesieniu linii produkcyjnych z Rosji do Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Ma to być krok wyprzedzający sankcje nałożone na Federację Rosyjską za prowadzenie wojny z Ukrainą.

Nokian przedstawił nową linię opon zimowych Hakkapeliitta R5

Nokian zaprezentował nową linię flagowych opon zimowych Hakkapeliitta R5 dla samochodów osobowych, typu SUV oraz odmianę przygotowaną dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych – oznaczoną symbolem EV. Nowe opony zimowe trafią do sprzedaży jesienią bieżącego roku.

Nokian zaprezentował nowe opony całoroczne Outpost AT

Marka Nokian Tyres zaprezentowała dziś nowe opony terenowe Outpost AT, które są oponami całorocznymi z przeznaczeniem dla SUV-ów, crossoverów i lekkich pojazdów dostawczych. 

Nokian zwiększył sprzedaż opon całorocznych w Europie

Nokian Tyres zdołał zwiększyć swój udział w rynku w Europie Środkowej. Podczas wrześniowego Capital Markets Day, producent opon potwierdził średnioterminowy (3-5 lat) cel, jakim jest wykorzystanie i przyspieszenie rozwoju regionie Europy Środkowej oraz intensyfikację ogólnej działalności o 50%. Oznacza to wzrost z około sześciu do dziewięciu milionów sprzedawanych opon rocznie.

Nokian Tyres dołącza do PZPO

Do grona członków Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) dołączyła firma Nokian Tyres, zaś jej przedstawiciel – Marcin Bardecki – został powołany do zarządu związku.

Początek testów w nowym centrum testowym Nokian Tyres w Hiszpanii

Firma Nokian Tyres rozpoczęła testowanie opon w swoim nowym ośrodku w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii. Wykorzystuje się tam 10 torów, a klejnotem w koronie centrum testowego jest 7-kilometrowa owalna trasa otaczająca cały teren i umożliwiająca badania przy prędkościach ok. 300 km/h.

Nokian Tyres to najbardziej znany skandynawski producent opon. Jej największym historycznym osiągnięciem jest opracowanie i wdrożenie pierwszej opony zimowej (zwanej wtedy oponą pogodową). Firma powstała w 1898, by odpowiedzieć na problemy rynku skandynawskiego, związane z trudnymi warunkami drogowymi w czasie zimy. Z czasem producent rozszerzył swoją działalność także na inne kraje Europy oraz świat. Obecnie Nokian produkuje zarówno opony zimowe, jak i letnie czy wielosezonowe. Jego produkty takie jak opony Nokian Wetproof, Snowproof czy Weatherproof są pozycjonowane w klasie premium. Produkty Nokiana nie należą do najtańszych, ale zbierają dobre opinie użytkowników. Więcej informacji na temat działalności firmy Nokian oraz jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.