Menu

Nadwozie

Rozwiązanie na migające LED-y lub błędną sygnalizację przepalonych żarówek

W niektórych samochodach po zamontowaniu oświetlenia LED występują pewne anomalie w jego działaniu. Na desce rozdzielczej mogą pojawiać się błędy – najczęściej jest to sygnalizacja przepalenia żarówki albo oświetlenie może po prostu mrugać. Marka Philips przygotowała rozwiązania mające zlikwidować te przypadłości.

Auto z uszkodzonym reflektorem LED – wymiana, samodzielna naprawa czy oddanie do specjalistycznej firmy?

Na drogach porusza się coraz więcej aut z oświetleniem typu LED. W autach montuje się LED – owe oświetlenie przednie (w tym zaawansowane światła matrycowe, sprzężone z systemami ADAS) oraz oświetlenie tylne i LED – owe kierunkowskazy. Nic zatem dziwnego, że do naszych warsztatów trafia coraz więcej aut wyposażonych w fabryczne LED – y. Co […]

Spinki montażowe – dedykowane do danego modelu auta czy uniwersalne?

Mechanik ma do wyboru spinki montażowe dedykowane od cenionego dystrybutora, chińskie zamienniki spinek w zestawach albo coś zupełnie nowego – spinki montażowe uniwersalne, które zastępują kilkaset modeli innych spinek. Które wybrać?

Renowacje samochodów premium w MBL Classics

Renowacja pojazdów zabytkowych to gałąź branży motoryzacyjnej, która w ostatnich latach jest coraz popularniejsza. Inwestowanie w stare samochody to hobby dla wielu pasjonatów. Na rynku istnieje wielu specjalistów i warsztatów działających w zakresie odbudowy starych pojazdów, a jednym z nich jest MBL Classics. Z Łukaszem Kamińskim, Brand Manager & Business Development Manager MBL Classics, rozmawialiśmy […]

Zestawy naprawcze reflektorów – Romix wprowadza do oferty 57 nowych produktów

Nowe zestawy naprawcze do reflektorów, zaprezentowane przez Romix, znajdą zastosowanie w wielu samochodach jeżdżących po naszych drogach. 

Kompaktowe lampy LED do zadań specjalnych – nowość od WESEM

Nowe ledowe lampy WESEM CRK1 i CRC4 to najmniejsze ledy w ofercie tego polskiego producenta. Te niewielkie lampy robocze występują w dwóch kształtach – okrągłe oraz kwadratowe. Znajdą one zastosowanie w miejscach z ograniczoną przestrzenią montażową.

Ochrona antykorozyjna karoserii, czyli jak nie dać się rdzy?

Korozja, czyli rdzewienie, to zjawisko, z którym spotkał się każdy, gdyż zdarza się ono powszechnie nie tylko w świecie samochodów. W procesie korozji stal reaguje z tlenem i wodą, tworząc na powierzchni pomarańczowo-brązową warstwę. W tym artykule wyjaśniamy pojęcie korozji, jej rodzaje oraz metody obróbki powierzchni stosowane w celu jej zwalczania.

Retrofity LED Osram do klasyków i youngtimerów

Wielu użytkowników starszych aut narzeka na niewystarczające oświetlenie drogi po zmroku. Do niektórych modeli są już dostępne retrofity LED. W krajach, w których jest to legalne, np. w Niemczech, retrofity Osram Night Breaker LED są dopuszczone do użytku w wielu modelach starszych samochodów, takich jak Mercedes G, Range Rover, Triumph Spitfire, Mini, Volkswagen Caddy czy […]