Menu

Motul

MaXserwis zorganizował konferencję dla warsztatów

W dniach 9-10.04.2022 r. w hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok konferencji sieci warsztatowych MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL.

Współpraca firm Kawasaki i Motul

Pierwszym owocem współpracy firm jest nowy olej Kawasaki Lime Green Edition by Motul10W40, który będzie dostępny u dealerów Kawasaki w Polsce od marca 2021 roku.

Nowa sieć warsztatowa na polskim rynku

W II połowie roku 2020 powstała nowa sieć warsztatowa MaXserwis PREMIUM MOTUL. Choć prace nad wprowadzeniem na rynek nowej koncepcji warsztatowej rozpoczęły się już pod koniec 2019 r., pandemia nie pokrzyżowała planów, zaledwie nieco tylko opóźniając ich realizację.

Czy warto poszerzyć serwis olejowy o płukanki do silnika?

Serwis olejowy to podstawowa czynność eksploatacyjna, którą wykonuje zdecydowana większość warsztatów samochodowych w Polsce. Czy na tak powszechnej usłudze można dodatkowo zarobić? Jedną z propozycji może być poszerzenie zakresu usług o zastosowanie płukanki do silnika?

Auto Partner autoryzowanym dystrybutorem Motul

Z początkiem 2019 roku spółki Auto Partner SA i Motul podpisały umowę, na mocy której Auto Partner został wyznaczony autoryzowanym dystrybutorem produktów marki Motul.

Profesjonalny serwis automatycznych skrzyń biegów

Udział samochodów z automatycznymi skrzyniami biegów staje się coraz większy. Szacuje się, że w polskim parku samochodów osobowych wynosi on około 9%, a prognozy przewidują dalszy jego wzrost. Obecnie nie brakuje marek, gdzie ten udział przekroczył już 50% wszystkich sprzedawanych pojazdów.

Potwierdzone – Pirelli oficjalnym dostawcą opon wszystkich klas Mistrzostw Świata MOTUL FIM Superbike na sezony 2019 i 2020

Wieloletnie partnerstwo pomiędzy włoską firmą produkującą opony oraz serią motocykli produkcyjnych przedłuża się o kolejne dwa lata, potwierdza tym samym, że jest ona najdłużej działającym producentem opon w historii motorsportu.

Studenci z Poznania też budują bolid

Prestiżowe zawody Formuły Student to cel wielu młodych ekip studentów uczelni technicznych. Tym razem prezentujemy projekt pasjonatów inżynierii z Politechniki Poznańskiej. Oto grupa PUT Motorsport i ich moto-sportowy projekt. Z Poznania do Silverstone Zespół PUT Motorsport tworzy 20 studentów różnych kierunków, różnych wydziałów i różnych lat studiów. Ich celem jest budowa bolidu wyścigowego na międzynarodowe […]

Wygraj kurtkę w promocji MOTUL

MOTUL daje klientom szansę zdobycia kurtki softshell z limitowanej edycji MOTUL Motorsport Line. Wystarczy dokonać zakupu olejów objętych promocją. By otrzymać kurtkę softshell, należy kupić olej jednej z trzech linii produktowych objętych promocją: Motul 300V Motul 8100 Motul Specific   Promocja trwa od 11 lutego 2013 r. do 30 kwietnia 2013 r. Szczegóły promocji u […]

Nowa sieć dystrybucji produktów motocyklowych MOTUL w Polsce

Firma MOTUL odchodzi od dotychczasowego modelu dystrybucji. Od lutego 2013 roku oleje, płyny i preparaty do jednośladów tej marki dostępne są u wszystkich regionalnych Autoryzowanych Dystrybutorów produktów MOTUL w Polsce. Nowa sieć dystrybucji składa się z dystrybutorów regionalnych oraz dwóch ogólnopolskich. Dodatkowo cała sieć sprzedaży objęta zostaje profesjonalnym wsparciem marketingowym i technicznym pracowników producenta olejów. […]

Motul to francuskie przedsiębiorstwo, zajmujące się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją środków smarnych dla przemysłu, przede wszystkim olejów silnikowych i przekładniowych do pojazdów. Firma powstała w 1853 r. Jako producent środków smarnych skorzystała na dynamicznie rozwijającej się branży motoryzacyjnej w początkach XX wieku. Obecnie Motul jest jedną z najsilniejszych marek na rynku olejów silnikowych do samochodów osobowych i motocykli. Jej oleje zdobywają dobre opinie użytkowników. O zainteresowaniu marką świadczy popularność platformy Dobierz olej, powołanej do życia przez Motula. Firma ma w ofercie także oleje przekładniowe, płyny chłodnicze, hydrauliczne, smary oraz dodatki do paliw. Motul promuje koncepcję dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów, posiadając własny program dla warsztatów. Więcej informacji na temat marki Motul i jej oferty można znaleźć w powyższych artykułach.