Menu

Moog

MOOG wypuścił na rynek wahacze do BMW serii 3 & 4

Wahacze do samochodów osobowych BMW serii 3 oraz 4 to nowe produkty marki MOOG, która specjalizuje się w produkcji części zawieszenia.

Udoskonalone elementy zawieszenia MOOG

MOOG udoskonala swoje produkty i efektem takiego postępowania są modyfikacje konstrukcyjne, które sprawiają, że części te mogą być lepsze niż montowane w fabrykach samochodów. 

Skuteczne sposoby Moog na poprawę właściwości jezdnych

W zasadzie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że właściwości jezdne samochodu i komfort jazdy zależą od konstrukcji zawieszenia. Ale nie każdy potrafi choćby w przybliżeniu wskazać co tak naprawdę wpływa na podsterowność i nadsterowność, zwrotność, sposób tłumienia nierówności i stabilność w zakręcie. Firma Moog elementów zawieszenia wskazuje na kluczowe cechy konstrukcyjne oraz na […]

Nowości w ofercie DRiV

DRiV wprowadza na rynek ok. 200 nowych referencji w obrębie swoich marek. Tym razem najbardziej poszerzą się katalogi Monroe, Ferodo i MOOG.

Wpadki przy wymianie zawieszenia

Naprawy zawieszenia, zwłaszcza w wersjach czysto mechanicznych wydają się najprostsze i z tego powodu są wykonywane rutynowo. Firma Moog przestrzega przed takim postępowaniem. Oto konkretne przykłady poważnych błędów montażowych wynikających z niewiedzy lub lekceważącego podejścia do tematu.

Dokręcanie śrub kluczem pneumatycznym – wskazówki

Obecnie trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą, tak aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się […]

Rodzaje zawieszenia w samochodach osobowych

Coraz większa grupa producentów samochodów decyduje się na zastosowanie dwóch różnych typów zawieszeń w obrębie tego samego modelu samochodu. Wzrost kosztów projektowych przekłada się na późniejszą optymalizacje kosztów produkcji oraz dopasowanie kosztów serwisowania do mocy samochodu. Razem z Adamem Gołąbkiem, ekspertem z firmy Moog, przyglądamy się temu zjawisku, tłumaczymy wady i zalety.

Oferta szkoleniowa Gurus Garage

Kierowcy przesiadają się do coraz nowszych samochodów, których serwisowanie wymaga specjalistycznej wiedzy. Garage Gurus przygotowało ofertę dla mechaników chcących poszerzyć swoją wiedzę.

Układ kierowniczy i zawieszenia – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Tematyka naszego nowego szkolenia online dotyczy układu kierowniczego i zawieszenia. Kurs prowadzi specjalista marki MOOG – Adam Gołąbek.

Wyniki konkursu MOOG

MOOG wprowadza ważne zmiany w produkcji części do układu kierowniczego i zawieszenia oraz otwiera nową fabrykę w Europie. Właśnie tym zmianom poświęcony był nasz konkurs. Wiemy już do kogo trafią nagrody ufundowane przez Federal-Mogul Motorparts.

Marka MOOG oferuje części zamienne do układu kierowniczego i zawieszenia w samochodach. W jej ofercie znajdziemy przede wszystkim przeguby kulowe, drążki osiowe czy też końcówki drążków kierowniczych. Firma została założona w USA, w 1917 r. rozpoczynając działalność od produkcji resorów piórowych do pierwszego seryjnie wytwarzanego samochodu – Forda T oraz do pojazdów ciężarowych. Na przestrzeni lat MOOG rozwijał się, systematycznie wprowadzając na rynek innowacje, np. technologie obniżające tarcie w przegubach kulowych. Od 1990 r. marka MOOG należy do koncernu Federal Mogul, wraz z którym wprowadziła swoją ofertę do Europy. Od 2018 r, po przejęciu przez firmę Tenneco firmy Federal-Mogul, MOOG wraz z innymi markami należy do grupy DRiV. Więcej informacji na temat marki MOOG i jej produktów można znaleźć w artykułach z tej kategorii.