Menu

Michelin

Czy większa opona jest lepsza? – na to pytanie odpowie Porsche

Międzynarodowy koncern oponiarski Michelin produkuje opony Pilot Sport 4S NAO do Porsche 911 Carrera generacji 992. Porsche 911 Carrera 992 oryginalnie jest wyposażone w 19-calowe opony z przodu i 20-calowe z tyłu. Porównując różne osiągi techniczne, specjaliści z portalu Tyre Reviews starają się odpowiedzieć na pytanie, czy opona większa o 1 cal na obu osiach […]

Czy opony o niskim oporze toczenia faktycznie zużywają mniej paliwa?

Serwis internetowy Tyre Reviews zbadał zależność między zużyciem paliwa a typami opon. Wyniki można obejrzeć w poniższym nagraniu YouTube autorstwa Jonathana Bensona.

Czy opona o niskim oporze toczenia może mieć dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni?

Na całym świecie ceny paliwa nieco spadły, ale tankowanie nadal jest bardzo drogie. Obniżanie zużycie paliwa jest stałym tematem. Jonathan Benson z Type Reviews zaprezentował niedawno bardzo ciekawe, a zarazem nieco niepokojące spostrzeżenie dotyczące opon.

Michelin wycofuje produkcję z Rosji

Grupa Michelin informuje, że wznowienie działalności produkcyjnej w Rosji, po jej wcześniejszym zawieszeniu 15 marca tego roku, jest technicznie niemożliwe z powodu niepewności sytuacji oraz problemów z zaopatrzeniem.

Michelin planuje przekazanie swojej działalności w Rosji pod zarządzanie lokalne

Grupa Michelin informuje, że wznowienie działalności produkcyjnej w Rosji, po jej wcześniejszym zawieszeniu 15 marca tego roku, jest technicznie niemożliwe z powodu niepewności sytuacji oraz problemów z zaopatrzeniem.

Michelin zawiesza działalność fabryki w Rosji oraz eksport na ten rynek

Grupa Michelin poinformowała o zawieszeniu swojej działalności przemysłowej na rynku rosyjskim, jak również wstrzymuje eksport do tego kraju.

Najważniejsze wynalazki w świecie opon – kto jest ich twórcą?

Opony stosowane obecnie w samochodach osobowych to efekt wieloletniej ewolucji, w której miało swój udział szerokie grono wynalazców i producentów. Swego czasu przewagę nad rynkowymi konkurentami osiągały opony wyposażone w takie innowacje jak np. bieżnik. Nie istniał także podział na opony zimowe i letnie. Przedstawiamy krótki opis najważniejszych wynalazków, które zmieniały opony na coraz bardziej […]

Bridgestone i Michelin łączą siły w zakresie odzyskiwania materiałów z opon

Bridgestone i Michelin przedstawią wspólne podejście do obiegu materiałów i dążenia do zwiększenia wykorzystania odzyskiwanej sadzy z opon. Wspólna prezentacja będzie miała miejsce podczas konferencji Smithers Recovered Carbon Black Conference w Amsterdamie 22 listopada.

Nowy Prezes Euromaster ECN

Od 1 grudnia br. stanowisko Prezesa Zarządu Euromaster Europe Central North obejmie Tomasz Nastaj. Zastąpi on Mindaugasa Kelpša, który został powołany do innej misji w Grupie Michelin we Francji.

Michelin zaprezentowało nową oponę całoroczną CrossClimate 2

Marka Michelin przedstawiła nową generację opony całorocznej CrossClimate 2. Do opon wielosezonowych przekonuje się coraz większa liczba użytkowników, co potwierdzają statystyki. Duży, a zarazem regularny wzrost sprzedaży tego segmentu dostrzegają również producenci jak np. marka Michelin, która wprowadziła nowy, udoskonalony wariant popularnej opony letniej z homologacją zimową.

Michelin to znany francuski producent opon, jedna z najstarszych firm, wytwarzających ogumienie na świecie. Popularny ludzik Michelin, reklamujący produkty firmy jest jedną z najbardziej charakterystycznych ikon popkultury. Podobnie jak gwiazdki Michelin, przyznawane najlepszym restauracjom na świecie. Michelin jest jednak przede wszystkim producentem ogumienia klasy premium, którego modele takie jak Pilot Sport 4, Primacy 4, Alpine 4 czy letnie opony z homologacją zimową Crossclimate, zbierają wysokie opinie użytkowników. Opony Michelin są stosowane na pierwszy montaż w wielu nowych samochodach. Są także popularne na rynku wtórnym. Więcej na ich temat można przeczytać w artykułach z tej kategorii.