Menu

Meyle

Marc Siemssen wzmacnia zarząd MEYLE AG

Hamburski producent części zamiennych MEYLE AG powołuje od 1 lipca 2022 r. Marca Siemssena na członka swojego zarządu. Siemssen (50 l.), już od pięciu lat pełni w MEYLE funkcję Chief Human Resources Officer. Oprócz spraw kadrowych jako członek zarządu będzie odpowiadał za marketing, sprzedaż i zarządzanie produktami. Wnosi wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych, […]

Nowa linia projektowa MEYLE – części neutralne dla klimatu

W 2002 r. firma MEYLE zaprezentowała pierwszą zoptymalizowaną technicznie część MEYLE HD. Z okazji 20-lecia hamburski producent wyznacza nowy kierunek rozwoju swojej linii produktowej HD: na wrześniowych targach Automechanika zaprezentowane zostaną nowości do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jako pierwszy producent na rynku IAM, MEYLE przedstawi całą linię produktową z obszaru zawieszenia i układu kierowniczego, która […]

MaXserwis zorganizował konferencję dla warsztatów

W dniach 9-10.04.2022 r. w hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbyła się pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok konferencji sieci warsztatowych MaXserwis i MaXserwis Premium MOTUL.

Podsumowanie targów cyfrowych Meyle Exhibition 2021

Na targach cyfrowych Meyle Exhibition Hamburg 2021 odnotowano prawie 500 uczestników z ponad 26 krajów. W trakcie indywidualnych spotkań dla klientów i partnerów Meyle, drugi rok z rzędu, odbyła się w cyfrowej formie wymiana informacji na interesujące tematy. Przez cztery tygodnie targi oferowały przegląd zagadnień związanych z produktami i przyszłością firmy.

Nowy filtr kabinowy MEYLE‑PD

Kierowcy i pasażerowie chcą być chronieni przed niebezpiecznymi gazami i cząstkami – oprócz smogu, spalin, sadzy, ozonu i pyłów w szczególności także przed drobnym pyłem i tlenkami azotu (NOx). Ważną rolę odgrywa tutaj filtr kabinowy w pojeździe. Firma MEYLE przedstawiła nowy filtr kabinowy MEYLE-PD.

MEYLE tworzy wirtualne stoisko targowe

To miało być największe wydarzenie roku w branży. Ze względu na epidemię koronawirusa targi Automechanika we Frankfurcie jednak się nie odbyły. Aby mimo to umożliwić kontakt i wymianę informacji z klientami i partnerami, hamburski producent MEYLE utworzył wirtualne stoisko targowe.

Zestaw czujnika ABS do punktowej wymiany

W ofercie MEYLE pojawiła się nowość, którą jest zestaw czujnika ABS. Umożliwia on punktową wymianę uszkodzonego czujnika i pierścienia czujnika ABS. Jest to rozwiązane oferowane obecnie tylko przez firmę z Hamburga.

Wymiana oleju w skrzyni biegów za pomocą zestawu MEYLE

MEYLE, na swoim kanale YouTube opublikowało nowy film, w którym pokazuje, jak należy poprawnie wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów. Jest to samouczek na przykładzie automatycznej skrzyni biegów 7-G Tronic Plus marki Mercedes Benz.

Uniwersalny wahacz poprzeczny do pojazdów Land Rover od MEYLE

Trzy w jednym — pod tym hasłem MEYLE prezentuje kolejne zastosowanie swojego wahacza poprzecznego. Umożliwi on w przyszłości zastąpienie trzech różnych wersji części OE jedną częścią MEYLE-HD również w modelach Range Rover IV i Range Rover Sport marki Land Rover.

Filtry kabinowe – przegląd polskiego rynku

Filtr kabinowy należy wymieniać przynajmniej raz w roku, o czym mechanicy powinni przypominać swoim klientom, także we własnym interesie. Które filtry warto polecać? Tej kwestii nie rozstrzygniemy – przyjrzeliśmy się za to ofercie producentów, dostępnej na polskim rynku.

Meyle to producent części samochodowych, działający na motoryzacyjnym rynku wtórnym (aftermarket). Firma ma swoją siedzibę w Hamburgu, skąd koordynuje biznes prowadzony w ponad 120 krajach świata. Firma została założona w 1958 r. Od tamtej pory systematycznie się rozwija, poszerzając ofertę, w której znajdują się części z bardzo wielu układów pojazdów. Najpopularniejsze na rynku części Meyle, zbierające najlepsze opinie użytkowników, to amortyzatory, przeguby napędowe, łączniki stabilizatorów oraz pompy cieczy chłodzącej. Marka Meyle wyróżnia się na rynku za sprawą poprawiania jakości części montowanych fabrycznie. W ten sposób, w ramach serii Meyle HD oraz Meyle HD+, właściciele pojazdów mogą zakupić części o większej wytrzymałości niż te zamontowane fabrycznie w ich samochodach. Więcej informacji na temat oferty i produktów Meyle można znaleźć w artykułach z tej kategorii.