Menu

Lumag

Często zadawane pytania o klocki hamulcowe

Dlaczego klocki piszczą? O czym należy pamiętać podczas ich wymiany? Czym kierować się przy wyborze klocków? Odpowiedzi na te pytania udzielił specjalista techniczny firmy Lumag dr inż. Tomasz Orłowski.

Jak polski producent testuje klocki hamulcowe?

Jakość klocków hamulcowych Breck weryfikowana jest w znajdującym się w austriackich Alpach szczycie Grossglockner oraz na trasie wokół hiszpańskiej miejscowości Mojacar.

Czy „polski gen” w motoryzacji pozostanie polskim?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że druga największa pod względem przychodów ze sprzedaży polska firma motoryzacyjna tj. Solaris idzie pod młotek. Nowym inwestorem będzie hiszpański CAF. Cyklicznie pojawiają się także informacje o sprzedaży (zapewne w zagraniczne ręce), pierwszej pod tym względem Grupy Boryszew (segment motoryzacja). Jeśli i ta transakcja stałaby się faktem, nie byłaby to zapewne ostatnia […]

Najlepsze dopiero przed nami – wywiad z prezesem firmy Lumag

Firma Lumag, producent klocków i okładzin hamulcowych, właściciel marki Breck, świętuje w tym roku 30-lecie istnienia. Jubileusz ten ma szansę zostać zwieńczony kolejnym ważnym osiągnięciem w dziejach przedsiębiorstwa. Rozmawiamy z prezesem zarządu, a zarazem założycielem Lumaga – Markiem Żakiem.

Lumag inwestuje 30 milionów złotych w nowoczesne technologie produkcyjne

Lumag, wiodący polski producent materiałów ciernych, kontynuuje proces inwestycji w zlokalizowaną w wielkopolskim Budzyniu fabrykę. Kosztem 30 milionów złotych zakład zostanie wzbogacony o nowe linie technologiczne umożliwiające wytwarzanie precyzyjnych części metalowych m.in. płytek nośnych do klocków hamulcowych. W rezultacie firma nie tylko udoskonali dotychczas oferowane produkty, ale również rozszerzy swoje portfolio zwiększając konkurencyjność na polskim […]

Lumag to polski producent okładzin hamulcowych, posiadający swoją fabrykę w Budzyniu, niedaleko Poznania. Firma produkuje przede wszystkim klocki hamulcowe, dostępne na rynku samochodów osobowych pod marką Breck, oraz klocki i okładziny cierne dostępne na rynku pojazdów ciężarowych pod marką Lumag. Zakład produkcyjny firmy należy do najnowocześniejszych w Europie. Producent wdrożył także system zarządzania zgodny z normą ISO 14001. Lumag posiada własne laboratorium, w którym opracowuje nowe produkty oraz samodzielnie wykonuje ich testy. Katalog produktów firmy nieustannie rozszerza się o nowe referencje, w tym o klocki hamulcowe przeznaczone do samochodów nowej generacji – elektrycznych i hybrydowych. Firma prowadzi szeroką ekspansję zagraniczną. Więcej informacji na temat firmy Lumag i jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.