Menu

LKQ

Kolejne przejęcie LKQ – amerykański gigant ma zgodę na zakup akcji

Sąd Najwyższy kanadyjskiego miasta Quebec wydał ostateczną decyzję, która zatwierdza wcześniej ustalony układ przejęcia przez LKQ Corp. przedsiębiorstwa Uni-Select. Informacje o możliwości takiej transakcji pojawiły się po raz pierwszy 27 lutego. Jaką kwotę LKQ musi przeznaczyć na zakup wszystkich akcji Uni-Select?

LKQ ma nowy magazyn w Polsce – oficjalne otwarcie inwestycji

LKQ CEE, spółka największego na świecie dystrybutora części, rozwija się na rynku polskim. W Modlniczce, na terenie kompleksu logistycznego Kraków Airport, odbyło się oficjalne otwarcie nowego magazynu centralnego. Jego operatorem będzie firma ELIT Polska, należąca do struktur LKQ.

Wyniki finansowe LKQ za II kwartał 2022 roku

Spółka LKQ Corporation opublikowała swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 roku w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma osiągnęła w tym czasie przychody w wysokości 3,3 mld dolarów, co oznacza spadek o 2,7% w porównaniu z 3,4 mld dolarów w drugim kwartale 2021 roku.

LKQ Europe buduje magazyn centralny niedaleko Krakowa

LKQ Europe, dystrybutor części zamiennych, inwestuje w nowy magazyn centralny w Polsce. Magazyn znajduje się w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska, spółkę zależną LKQ Europe.

LKQ chce naprawiać akumulatory trakcyjne

LKQ i Politechnika w Akwizgranie przeprowadziły wspólne badanie nad wyzwaniami, jakie stwarzają wadliwe akumulatory trakcyjne oraz zakończenie okresu eksploatacji akumulatorów trakcyjnych pojazdów o napędzie elektrycznym (ang. battery-electric vehicles, BEV), a także zaprezentowały potencjalne rozwiązania: ponowne wykorzystanie, regeneracja, naprawy i recykling akumulatorów.

LKQ Corporation ogłasza wyniki za pierwszy kwartał 2022 r.

Początek 2022 roku dla wielu firm był czasem wyzwań spowodowanych inflacją, wzrostem cen energii oraz konfliktem na Ukrainie. LKQ Corporation poradziło sobie w tym trudnym okresie i prezentuje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku.

Wyniki finansowe LKQ Europe w 2021 roku

LKQ Corporation, spółka dominująca LKQ Europe, której częścią jest ELIT Polska, ogłosiła wyniki za czwarty kwartał i cały rok 2021. Spółka zakończyła ten rok ze wzrostem przychodów i marży EBITDA.

Gelu Manta nowym Prezesem ELIT Polska

Gelu Manta został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu ELIT Polska. Zastąpił Svena Lundquista, który piastował tę funkcję przez ostatnie trzy lata. Zmiany wprowadzone w zespole zarządzającym mają pozwolić na dalszy rozwój firmy i zapewnić sprawną koordynację pomiędzy ELIT Polska a Grupą LKQ.

Wyniki finansowe LKQ Europe za 3 kwartał 2021 r.

LKQ Corporation, spółka macierzysta LKQ Europe, udostępniła wyniki za trzeci kwartał 2021 roku, które odzwierciedlają kondycję firmy w szeregu kluczowych wskaźników, takich jak łączne przychody, rentowność segmentu i wolne przepływy pieniężne. Odnotowano wzrost przychodów o 2,7% do 1,53 mld USD i wzrost marży EBITDA do 11,5% w segmencie europejskim.

LKQ otworzyło Centrum Innowacji i Obsługi w Katowicach

Spółka LKQ Europe dokonała oficjalnego otwarcia swojego punktu w Katowicach. W jednym z nowoczesnych biurowców zaczyna działać Centrum Innowacji i Obsługi firmy.

LKQ Corporation jest największym na świecie koncernem związanym z dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych. Prowadzi działalność przede wszystkim w Ameryce Północnej, Azji oraz w Europie. LKQ Corporation zostało założone przez Donalda Flynna w lutym 1998 roku, wraz z momentem zakupu przedsiębiorstwa Triplett Automotive Recycling w Akron, w stanie Ohio. LKQ działa w Europie za pośrednictwem spółki LKQ Europe. LKQ Europe zatrudnia obecnie około 26 tys. osób, posiada ok. 1000 oddziałów. Organizacja zaopatruje około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 europejskich krajach. W Polsce jedyną firmą dystrybucyjną, znajdującą się w strukturach koncernu jest ELIT. Więcej informacji na temat działalności oraz oferty LKQ można znaleźć w powyższych artykułach.