Menu

Lampy i reflektory

Nadchodzące wyzwania dla warsztatów samochodowych – wywiad ze Stefanem van Dalenem z HELLA

Ewolucja napędów pojazdów, rosnąca rola systemów ADAS i większa różnorodność na rynku produkcji samochodów to jedne z najważniejszych wyzwań, z którymi niebawem zmierzą się warsztaty samochodowe. Jak przygotować się na nadchodzące zmiany? Zapytaliśmy o to Stefana van Dalena – dyrektora zarządzającego jednostki biznesowej „Lifecycle Solutions” w firmie HELLA.

Rozwiązanie na migające LED-y lub błędną sygnalizację przepalonych żarówek

W niektórych samochodach po zamontowaniu oświetlenia LED występują pewne anomalie w jego działaniu. Na desce rozdzielczej mogą pojawiać się błędy – najczęściej jest to sygnalizacja przepalenia żarówki albo oświetlenie może po prostu mrugać. Marka Philips przygotowała rozwiązania mające zlikwidować te przypadłości.

Auto z uszkodzonym reflektorem LED – wymiana, samodzielna naprawa czy oddanie do specjalistycznej firmy?

Na drogach porusza się coraz więcej aut z oświetleniem typu LED. W autach montuje się LED – owe oświetlenie przednie (w tym zaawansowane światła matrycowe, sprzężone z systemami ADAS) oraz oświetlenie tylne i LED – owe kierunkowskazy. Nic zatem dziwnego, że do naszych warsztatów trafia coraz więcej aut wyposażonych w fabryczne LED – y. Co […]

Zestawy naprawcze reflektorów – Romix wprowadza do oferty 57 nowych produktów

Nowe zestawy naprawcze do reflektorów, zaprezentowane przez Romix, znajdą zastosowanie w wielu samochodach jeżdżących po naszych drogach. 

Kompaktowe lampy LED do zadań specjalnych – nowość od WESEM

Nowe ledowe lampy WESEM CRK1 i CRC4 to najmniejsze ledy w ofercie tego polskiego producenta. Te niewielkie lampy robocze występują w dwóch kształtach – okrągłe oraz kwadratowe. Znajdą one zastosowanie w miejscach z ograniczoną przestrzenią montażową.

Retrofity LED Osram do klasyków i youngtimerów

Wielu użytkowników starszych aut narzeka na niewystarczające oświetlenie drogi po zmroku. Do niektórych modeli są już dostępne retrofity LED. W krajach, w których jest to legalne, np. w Niemczech, retrofity Osram Night Breaker LED są dopuszczone do użytku w wielu modelach starszych samochodów, takich jak Mercedes G, Range Rover, Triumph Spitfire, Mini, Volkswagen Caddy czy […]

Kolejny kraj, w którym zalegalizowano retrofity Philips

Z roku na rok powiększa się lista krajów, które dopuszczają wymianę tradycyjnych żarówek halogenowych w samochodach używanych na tzw. retrofity wykorzystujące technologię LED. Produkt zalegalizowano właśnie na terytorium kolejnego państwa sąsiadującego z Polską.

Oświetlenie, czyli jeden z najważniejszych układów pojazdu związanych z bezpieczeństwem, to nie tylko żarówki, ale także lampy i reflektory. Zdarza się, że elementy te ulegają uszkodzeniom lub awariom. Wówczas należy je wymienić lub naprawić. W tej kategorii znajdziesz wszelkie potrzebne informacje na temat tych ważnych podzespołów, w tym aktualności i nowinki rynkowe, np. o reflektorach LED lub metodach napraw – w tym regeneracji reflektorów czy odbłyśników.