Menu

Inter Cars

Siódma edycja konkursu Young Car Mechanic dobiegła końca. Poznaliśmy najlepszych adeptów mechaniki w kraju.

W siódmej edycji konkursu Young Car Mechanic wzięli udział najbardziej uzdolnieni uczniowie szkół samochodowych z całego kraju. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale na Węgrzech. Kto okazał się najlepszym młodocianym mechanikiem w naszym kraju?

Inter Cars zajął wysokie miejsce w rankingu polskich pracodawców „Wprost”

Grupa Kapitałowa Inter Cars została wyróżniona miejscem w czołowej „30” rankingu 50 najlepszych polskich pracodawców, przygotowanego przez tygodnik „Wprost”. Które miejsce zajął największy dystrybutor części zamiennych i lider branży automotive?

Zmiana na szczycie w SDCM – nowy Prezes Zarządu

Za nami kolejne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Jak cyklicznie co dwa lata wybrano na nim przedstawicieli władz nowej kadencji, w tym nowego Prezesa Zarządu.

Rzeczpospolita opublikowała ranking 500 największych polskich firm. Jeden z dystrybutorów części pnie się w górę.

Jak co roku w dzienniku „Rzeczpospolita” opublikowano listę 500 największych polskich firm. Firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą części zamiennych awansowała o 2 pozycje względem 2022 roku. O którego dystrybutora chodzi?

Inter Cars przyznaje stypendia – druga edycja programu „Akcelerator”

Fundacja Inter Cars po raz drugi przyzna stypendia w ramach programu Akcelerator. Uczniowie kierunków mających powiązania z motoryzacją – m.in. mechanika, elektronika czy informatyka, mogą złożyć wniosek do 31 maja na stronie internetowej Fundacji Inter Cars. Jakie są warunki uczestnictwa w programie i co można dzięki niemu zyskać?

Poznaliśmy uczestników krajowego finału międzynarodowego konkursu dla młodych mechaników

Konkurs, o którym mowa to Young Car Mechanic pod patronatem Fundacji Inter Cars. Krajowy finał 7. edycji tego konkursu będzie miał miejsce w dniach 20-21.05.2023. Ogłoszona została lista szkół, które wezmą udział w tegorocznym finale.

Skąd tyle części samochodowych w rowach i lasach? Dwa problemy, jedno rozwiązanie.

W polskich lasach oraz przydrożnych rowach często można spotkać dzikie wysypiska części samochodowych. Wśród nich przeważają deski rozdzielcze, zbiorniki paliwa i inne plastikowe elementy. Dlaczego śmieci lądują w lesie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Asortyment znanej marki narzędziowej trafia do oferty Inter Cars SA

Duża i znana marka narzędziowa MILWAUKEE® poszerzyła bazę produktową największego dystrybutora części w Polsce – Inter Cars SA. Klienci Inter Cars zyskują dostęp do rozwiązań, które mogą być użyteczne podczas serwisowania samochodów, ale także m.in. zmiany opon, podnoszenia osiągów, czy zwiększania wydajności pracy.

Grupa Inter Cars opublikowała wstępne wyniki finansowe za 2022 rok

Grupa Kapitałowa Inter Cars przedstawiła wstępne wyniki finansowe za 2022 rok. Wstępnie szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży prognozują znaczny wzrost. Skonsolidowany zysk netto w IV kwartale 2022 roku okaże się niższy niż za ostatni kwartał 2021 roku. Jak dokładnie prezentują się wyniki przedstawione w raporcie Inter Cars?

Inter Cars to największy w Polsce dystrybutor części samochodowych i wyposażenia warsztatowego. Jest to także jedna z największych tego typu firm w całej Europie. Inter Cars zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników i współpracuje z kilkunastoma tysiącami osób w 16 krajach Europy. Inter Cars dostarcza części i wyposażenie do warsztatów i sklepów motoryzacyjnych, posiada także własne filie. Jest to rodzinne przedsiębiorstwo, powstałe na początku lat 90., które rozwija się w kierunku międzynarodowym. W tej kategorii znajdziesz artykuły dotyczące działalności firmy Inter Cars, zmian w jej ofercie oraz aktualnie prowadzonych projektów. Poznasz także katalog Inter Cars.