Nowa organizacja zawalczy o niezależnych – wywiad z Jarosławem Sojewskim, prezesem ZPBM

, 16 grudnia 2014, 8:53

Jarosław Sojewski udzielił naszej redakcji pierwszego wywiadu dla mediów w nowej roli – prezesa Związku Pracodawców Branży Motoryzacyjnej, który będzie reprezentował interesy niezależnego rynku motoryzacyjnego.

Czym jest ZPBM i jakie są jego najważniejsze cele?

Jarosław Sojewski, General Manager Fomar Poland, Prezes Związku Pracodawców Branży MotoryzacyjnejZPBM to organizacja zrzeszająca pracodawców sektora motoryzacyjnego. Są to głównie przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw. ZPBM został powołany w celu reprezentowania interesów tych firm, ich promocji oraz wskazywania możliwości wykorzystywania środków unijnych dla dalszego rozwoju przedsiębiorstw. Zależy nam również na liberalizacji obciążeń administracyjnych dla MŚP.

Kto jest pomysłodawcą i inicjatorem nowej organizacji, pytając wprost – kto za tym stoi?

Związek został powołany z inicjatywy producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych – w większości przedsiębiorstw z sektora MŚP, które widzą wyżej wspomniane problemy i czują potrzebę wspólnego działania w celu poprawy sytuacji na rynku.

W branży prężnie działa już Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Nasuwa się zatem pytanie, czym ZPBM ma się różnić od SDCM i czy te dwie organizacje będą ze sobą współpracowały?

Założeniem ZPBM jest ochrona przedsiębiorstw przed niekorzystnymi zmianami o charakterze biurokratycznym. Celem naszej działalności jest doprowadzenie do równego traktowania wszystkich podmiotów działających na rynku pracy w motoryzacji, bez faworyzowania i uprzywilejowywania konkretnych podmiotów względem innych.

Wzajemna współpraca pomiędzy organizacjami wspierającymi podmioty danego sektora jest konieczna. Wyżej wspomniane jednostki już ze sobą współpracują i będą kontynuować tą współpracę, a ich cele wzajemnie się uzupełniają. Przy takiej współpracy kluczowe jest wypracowanie rozwiązań satysfakcjonujących obie strony i korzystnych dla reprezentujących je podmiotów.

ZPBM będzie utrzymywać się ze składek członkowskich. Jakie korzyści płyną z członkostwa w ZPBM, dlaczego warto przystąpić do związku?

Przystępując do ZPBM pracodawca zyskuje reprezentanta, który będzie mógł występować w obronie środowiska i działać w celu poprawy sytuacji pracodawców na rynku motoryzacyjnym. Związek stanowi również forum wymiany informacji dla pracodawców sektora.

Wszystkich zainteresowanych współpracą serdecznie zachęcam do przyłączenia się do naszej organizacji. Szczegółowe informacje na temat naszej działalności można znaleźć także na stronie www.zpbm.pl/.

Dowiedz się więcej

,,Wystarczy słuchać ludzi i wszystko będzie dobrze” – wywiad z Jerzym Malińskim z organizacji MOVEO
,,Wystarczy słuchać ludzi i wszystko będzie dobrze” – wywiad z Jerzym Malińskim z organizacji MOVEO

W dzisiejszych czasach niemal każda grupa zawodowa potrzebuje silnej reprezentacji, która będzie w jej imieniu patrzeć na ręce urzędnikom. Wyjątkiem nie jest branża warsztatowa – ją zjednoczyć ma organizacja MOVEO. O misji i priorytetach projektu opowiedział nam Jerzy Maliński z komitetu założycielskiego MOVEO.   Projekt MOVEO ma w swojej misji służyć zarówno kierowcom samochodów jak […]

„Łatwiej będzie przetrwać większym”  – wywiad z Iwoną Kornatko z Morela Serwis
„Łatwiej będzie przetrwać większym” – wywiad z Iwoną Kornatko z Morela Serwis

Dyskusja o przyszłości warsztatów niezależnych nieustannie absorbuje przedstawicieli branży. Niezależne serwisy mają ogromny potencjał, ale by go wykorzystać muszą iść z duchem czasu. Wzorem dla innych jest nowoczesny warsztat Iwony Kornatko – Morela Serwis. Dzięki rozmowie z właścicielką, poznaliśmy jej spojrzenie na rynek napraw oraz szczegóły nowych projektów.   Pani serwis jest z pewnością jednym […]

,,Polskie SKP należą do najnowocześniejszych w Europie” – wywiad z Leszkiem Turkiem z PISKP
,,Polskie SKP należą do najnowocześniejszych w Europie” – wywiad z Leszkiem Turkiem z PISKP

Tegoroczna, XI już konferencja „Stacje Kontroli Pojazdów” odbędzie się pod hasłem: „Unifikacja badań w UE – czy będziemy gotowi?”. Unijne regulacje to jednak nie jedyny problem, który zostanie poruszony podczas obrad. Rozmawialiśmy z Leszkiem Turkiem, prezesem Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.   Hasło tegorocznej konferencji brzmi: „Unifikacja badań w UE – czy będziemy gotowi?”.  Czy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

MN, 16 grudnia 2014, 21:20 0 0

Ale czad!!! Myślę, że jako jedyny znalazł już robotę !!!

Odpowiedz

Anonim, 17 grudnia 2014, 11:49 0 0

no tak, fomar utonął...

Odpowiedz

Bachman, 18 grudnia 2014, 7:29 0 0

Proponuję także uruchomić Związek Firm Płacących Podatki, Związek Firm Dbających o Środowisko, Związek Firm Posiadających numer NIP i REGON, Związek Firm z Dostępem do Internetu.. Przecież to paranoja.. Mamy już SDCM i to w zupełności wystarczy, no chyba, że ktoś chce sponsorować czyjeś pomysły na życie..

Odpowiedz