Full Service Leasing najpopularniejszy w Polsce

, 25 lutego 2013, 9:23

W czasie gorszej koniunktury przedsiębiorcy chętnie korzystają z wynajmu długoterminowego pojazdów. FSL to obecnie najpopularniejsza forma wynajmu, obejmująca ponad 80% polskiego rynku CFM.

FSL zmniejsza ryzyko

LeasingW trudnych czasach kluczowe znaczenie dla przedsiębiorców ma minimalizacja ryzyka związanego z zarządzaniem firmą, w tym również flotą aut służbowych. FSL pozostaje najdynamiczniej rozwijającym się produktem oferowanym przez firmy Car Fleet Management. Z danych PZWLP za 2012 rok wynika, że już ponad 83 tys. pojazdów jest obsługiwanych przez przedsiębiorstwa CFM w pełnym zakresie.

Zaletą wynajmu długoterminowego jest brak konieczności mrożenia własnych środków finansowych. Ponadto raty stanowią koszt uzyskania przychodu, zmniejszając podstawę opodatkowania oraz poprawiając płynność finansową firmy. Jest to dla przedsiębiorców jedna z największych zachęt finansowych, w porównaniu z innymi formami finansowania, jak kredyt, czy leasing finansowy, których nie można rozliczyć w kosztach. Druga grupa korzyści to strona operacyjna (serwisowa). Full Service Leasing daje możliwość ograniczenia kosztów każdej firmie w pełnym zakresie. Chodzi tu nie tylko o koszty obsługi związanej z samym zarządzaniem flotą, ale, szczególnie w przypadku małych firm, także koszty księgowości, HR, jak również czas poświęcony przez dyrektora lub prezesa firmy na negocjowanie warunków kredytu czy planowanie odnowień floty.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów prognozuje stabilny rozwój produktu FSL w 2013 roku, a wyniki branży za 2012 rok wskazują, że obrany przez sektor CFM kierunek rozwoju usług i produktów finansowych jest jak najbardziej trafiony.

 

Dowiedz się więcej

Branża flotowa wzrasta mimo kryzysu
Branża flotowa wzrasta mimo kryzysu

Mimo słabej koniunktury rynkowej, w 2012 roku firmy flotowe odnotowały dobre wyniki. Jak pokazują dane Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów wzrost w branży flotowej w ubiegłym roku wyniósł 9 procent. Branża flotowa na plusie Piętnaście firm flotowych zrzeszonych w PZWLP zarządzało łącznie 104 977 pojazdami. Dane te odnoszą się do trzech kategorii usług składających […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!