Branża wynajmu pojazdów rozwija się – raport PZWL

, 21 stycznia 2013, 11:27

Według statystyk podanych przez członków Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów branża wynajmu samochodów w Polsce rozwija się w stałym tempie.

Stabilny rozwój branży wynajmu pojazdów

Według statystyk podanych przez członków PZWLP, rozwój organiczny Związku wyniósł 9 procent w porównaniu roku 2012 do 2011. Z PZWLPpiętnastu raportujących firm PZWLP, czternaście zanotowało wzrosty. Według stanu na 31 grudnia 2012 roku, Związek w wynajmie długoterminowym łącznie finansował i zarządzał 104.977 pojazdami. W full service leasingu (FSL) było 83.696 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 11.239, a w wyłącznym zarządzaniu (FM) – 10.042 samochody.

Wzrost firm PZWLP w wynajmie długoterminowym wyniósł 9 procent rok do roku. W usługach opartych na flotach należących do członków Związku – w full service leasingu oraz w leasingu z serwisem liczonych łącznie – skala wzrostu była zbliżona i wyniosła 9,18 procent.

Zdaniem Leszka Pomorskiego, prezesa Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, wyniki Związku wskazują na stabilny rozwój branży:

– ,,Ze względu na fuzje, przejęcia i przystąpienie nowych członków, które miały miejsce w ostatnim roku, zdecydowaliśmy się przeanalizować dane z punktu widzenia rozwoju organicznego, który w bardziej przejrzysty sposób pokazuje przyrost samochodów, czyli realny rozwój branży."

PZWLP obejmuje obecnie ponad 73 procent polskiego rynku wynajmu ogółem i 75 procent full service leasingu. Razem z niezrzeszonym, ale raportującym wspólnie z PZWLP Masterlease, udział w branży wynajmu wynosi ponad 87 procent.

Dowiedz się więcej

Twoje auto firmowe
Twoje auto firmowe

Dla wielu firm i przedsiębiorstw zakup nowej floty samochodowej nie jest opłacalną inwestycją. Na szczęście rynek oferuje wiele alternatywnych rozwiązań, które sprawiają, że zakup samochodu w przypadku różnego typu przedsiębiorstw małych i średnich, a bywa że nawet dużych nie jest konieczny. Sposobem na auto firmowe może okazać się średnio i długoterminowy wynajem. W tym przypadku […]

Wysokie tempo rozwoju branży CFM w Polsce
Wysokie tempo rozwoju branży CFM w Polsce

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów finansują i zarządzają łącznie blisko 108,5 tys. pojazdów w Polsce. Flota PZWLP zwiększyła się w ciągu roku aż o 8%. Leasing zamiast zakupu auta lekarstwem na kryzys? Na koniec drugiego kwartału 2013 roku floty 17 najważniejszych na polskim rynku firm zajmujących się leasingiem i wynajmem aut […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 22 lutego 2013, 17:26 0 0

Co to za liczby ? w 38 milionowym kraju , ten rynek nadal jest w powijakach i długo jeszcze tak będzie . Sam leasing powinien zabiegać o specjalne znizki od producentów aut , aby mały klient chętniej korzystał z niego .Nic zachwycającego.

Odpowiedz