Swiss Automotive Group podpisuje umowę o przejęciu ATP

, 11 maja 2020, 13:59

Swiss Automotive Group AG (SAG) podpisała 7 maja 2020 roku umowę przejęcia spółki i powiązanych aktywów sklepu internetowego Autoteile Pöllath (ATP).

Po zamknięciu, które ma nastąpić w ciągu najbliższych 2 tygodni (ze skutkiem od 1 maja 2020 r.), firma zostanie przeniesiona do spółki zależnej SAG.

Jestem przekonany, że Grupa SAG jest idealnym inwestorem dla atp-autoteile.de i nadal będzie konsekwentnie rozwijać działalność. Wreszcie, obie strony mają znaczący efekt synergii, szczególnie w zakresie zakupów i sprzedaży – podkreślił prawnik Volker Böhm z firmy Schultze & Braun, po podpisaniu umowy kupna.

Grupa SAG specjalizuje się w handlu częściami samochodowymi w całej Europie. W 2019 r. firma zanotowała sprzedaż w wysokości 900 mln euro. W Swiss Automotive Group zatrudnionych jest łącznie ponad 3650 pracowników w 180 lokalizacjach.

ATP jest jednym wiodących graczy na niemieckim rynku e-commerce w zakresie dostaw części samochodowych, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. Roczny obrót firmy wyniósł ostatnio około 100 mln euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!