Continental wybuduje fabrykę w Tajlandii

, 1 marca 2017, 12:08

Continental zdecydował, że fabryka opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów ciężarowych w regionie Azja-Pacyfik powstanie w prowincji Rayong w Tajlandii i rozpocznie działalność już w 2019 r.

Docelowo fabryka będzie produkowała około 4 miliony opon rocznie. Inwestycja o wartości około 250 milionów euro utworzy blisko 900 nowych miejsc pracy w Tajlandii do 2022 r.

Fabryka będzie oddalona 140 km od Bangkoku oraz 60 km od portu głębokowodnego w Lem Chabang. Ponadto, w pobliżu funkcjonuje wiele uczelni o profilu technicznym, które ułatwią zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Nowy zakład Continental docelowo pozwoli na stworzenie 900 miejsc pracy. Teren objęty inwestycją ma powierzchnię około 750 000 metrów kwadratowych, co pozwoli na rozbudowę fabryki w przyszłości oraz potencjalnie umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnych nawet do 25 milionów opon rocznie.

– Nowa inwestycja w Tajlandii jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji ambitnych planów rozwoju w ramach strategii „Wizja 2025”, która jest ukierunkowana na większe zrównoważenie globalnej sieci zakładów Continental i wzmocnienie pozycji firmy, jako jednego z wiodących pod względem technologicznym światowych producentów opon. Jednym z ważnych filarów naszej długoterminowej strategii jest działanie w oparciu o sprawną i elastyczną strukturę, pozwalającą na szybkie reagowanie na potrzeby rynku oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych i wprowadzenie najnowszych technologii w rozwijającym się regionie Azja-Pacyfik. – powiedział Nikolai Setzer, członek Zarządu Continental, szef Działu Opon.

Obecnie w regionie Azja-Pacyfik działa pięć fabryk opon Continental: w Hefei (Chiny), Alor Setar (Malezja), Petaling Jaya (Malezja), Modipuram (Indie) oraz w Kalutarze (Sri Lanka).

Od 1999 r. Continental wybudował od podstaw pięć fabryk opon: w Timisoarze (Rumunia), Camacari (Brazylia), Hefei (Chiny), Kałudze (Rosja) oraz Sumter (Stany Zjednoczone). Projekty typu greenfield realizowane w Rayong (Tajlandia) oraz w Clinton, Missisipi (Stany Zjednoczone), gdzie będą produkowane opony do samochodów dostawczych, rozszerzą globalną sieć zakładów produkujących opony Continental, na którą będzie składać się 21 fabryk zlokalizowanych w 17 krajach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!