Rekordowe wzrosty Grupy Auto Partner

, 17 listopada 2016, 16:08

Auto Partner S.A. może zaliczyć bieżący rok do udanych. Spółka notuje dwucyfrowe dynamiki na wypracowanych wynikach. W pierwszych trzech kwartałach 2016 r. przychody ze sprzedaży wzrosły o 35,2 proc. r/r do poziomu 519 474 tys. zł, z kolei wynik EBITDA zwiększył się o 67,6 proc. i wyniósł 39 700 tys. zł.

W trzech pierwszych kwartałach 2016 r. wypracowany przez Grupę zysk netto wyniósł 26 724 tys. zł wobec 12 883 tys. zł w analogicznym okresie w roku poprzednim i był wyższy o ponad 107 proc. Z kolei zysk z działalności operacyjnej zwiększył się do 36 157 tys. zł, co oznacza, że był wyższy o ponad 73 proc.

Spółka konsekwentnie również poprawia rentowność. W pierwszych trzech kwartałach br. marża brutto na sprzedaży wzrosła do prawie 26 proc. Natomiast rentowność zysku netto tylko w 3 kwartale wzrosła o 1,8 pp. r/r do poziomu 5,1 proc.

Dynamiczne wzrosty to efekt konsekwentnej budowy skali działania. Rozwijamy się horyzontalnie, systematycznie powiększając sieć oddziałów – mamy ich już 70 i pracujemy nad kolejnymi lokalizacjami. Chcemy, aby sieć Auto Partner pokrywała swoim zasięgiem całą Polskę. Takie działania pozwalają na otwieranie kolejnych magazynów – centrów logistycznych i umożliwiają głębszą penetrację rynku – tłumaczy Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A. – Ponadto intensywnie pracujemy nad dywersyfikacją naszej oferty produktowej, stale rozszerzając asortyment oferowanych przez nas części zamiennych – dodaje Prezes.

Tylko w tym roku Spółka otworzyła 10 filii i wprowadziła do sprzedaży kolejne linie asortymentowe oraz nowe marki, w tym części zamienne do samochodów azjatyckich i amerykańskich. Z kolei nowe centrum logistyczne zostanie uruchomione już w pierwszym półroczu 2017 roku w Pruszkowie.

Strategiczną grupą odbiorców spółki pozostają warsztaty samochodowe. Spółka dokłada wszelkich starań, aby spełniać ich oraz ich klientów oczekiwania. Trwają prace nad zminimalizowaniem czasu dostawy, przy jednoczesnym zapewnianiu kompleksowej oferty produktowej, co umożliwi wygodne składanie zamówienia u jednego dostawcy i otrzymanie go nawet tego samego dnia.

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Nicku, 18 listopada 2016, 11:01 0 0

zaraz Krzysiu O. kupi AP i będą jaja hehe

Odpowiedz

jojo, 21 listopada 2016, 8:19 0 0

zeby ktos kupil to ktos musi chciec sprzedac. tu raczej beda fuzje na zasadzie interlandow niz przejec.

Odpowiedz