Grupa Auto Partner – dynamiczne wzrosty w pierwszej połowie roku

, 7 września 2016, 11:00

Spółka Auto Partner S.A. w pierwszej połowie roku odnotowała dwucyfrowe wzrosty:

• Ponad 37 proc. wzrost sprzedaży
• 134 proc. wzrost zysku netto
• Ponad 98 proc. wzrost zysku operacyjnego 

W pierwszej połowie 2016 r. przychody Grupy wyniosły 332 522 tys. zł, wobec 242 583 tys. zł w tym samym okresie w roku poprzednim i były wyższe o ponad 37 proc. Natomiast wypracowany w tym okresie zysk netto wzrósł o 134 proc. z 7 585 tys. zł do poziomu 17 754 tys. zł. Z kolei zysk z działalności operacyjnej zwiększył się do 23 480 tys. zł wobec 11 841 tys. zł w analogicznym okresie w roku ubiegłym, co oznacza, że był wyższy o ponad 98 proc. W pierwszych sześciu miesiącach br. marża brutto na sprzedaży wzrosła do 26 proc.

Spółka od lat notuje stabilne wzrosty umacniając swoją pozycję na rynku krajowym. Wierzymy, że uda nam się utrzymać tę dwucyfrową dynamikę w drugiej połowie roku – mówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A. Inwestujemy w rozwój naszej sieci oraz stopniowo zwiększamy powierzchnię magazynową, aby zminimalizować czas dostawy do klientów. Docelowo liczba oddziałów zapewni skrócenie czasu dostawy tak, że klient będzie mógł otrzymać towar nawet kilkukrotnie w ciągu dnia – dodaje Prezes.

Spółka ma w planach systematyczne uruchamianie kolejnych magazynów-centrów regionalnych, które pozwolą skrócić czas dostawy do bezpośrednich klientów, czyli warsztatów.

Procesy logistyczne w branży dystrybucyjnej są kluczowe – tłumaczy Piotr Janta, Członek Zarządu Auto Partner S.A. Sprawna dostawa pozwala na lepszą penetrację rynku oraz wzmocnienie pozycji konkurencyjnej spółki w regionach, które nadal posiadają potencjał rozwoju – dodaje Janta.

Auto Partner rozszerza również swoją ofertę o części zamienne do motocykli. Nowe regulacje prawne dopuszczające prowadzenie motocykla o poj. silnika do 125 cm3 przez osoby posiadające prawo jazdy kat. B przyczyniły się do zwiększenia popytu na jednoślady, a co za tym idzie na części. Obecnie oferta obejmuje już asortyment konieczny do bieżącej eksploatacji, m. in. akumulatory, filtry, układy hamulcowe i uszczelki.

 

Dowiedz się więcej

AP EXPERT 2016 – ostatnie dni eliminacji!
AP EXPERT 2016 – ostatnie dni eliminacji!

Trzecia edycja prestiżowej, długookresowej akcji promocyjnej AP EXPERT 2016 powoli zbliża się do końca. Za nami niemal sześć miesięcy eliminacji, czyli etapu zdobywania punktów za zakupy w sieci Auto Partner SA oraz rozwiązywanie testów wiedzy. Przed nami już ostatni tydzień walki o cenne punkty, po którym zostanie ostatecznie wyłoniona lista 125 najlepszych klientów. Jednak koniec […]

Prestiżowe promocje w Auto Partner S.A. – AP EXPERT oraz VIP TO TRIP.
Prestiżowe promocje w Auto Partner S.A. – AP EXPERT oraz VIP TO TRIP.

Klienci współpracujący z dystrybutorem Auto Partner SA doskonale wiedzą, że mogą brać udział w licznych, atrakcyjnych promocjach, w których za zakup określonego asortymentu otrzymują ciekawe nagrody – począwszy od wyposażenia warsztatowego, poprzez robocze ubrania, bony pieniężne, sprzęty elektroniczne, a na niebanalnych gadżetach kończąc. Jednak dwie z cyklicznych promocji zasługują na szczególną uwagę gdyż, po pierwsze, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

nnnnnnnnnnnnn, 8 września 2016, 19:53 0 0

Gratulacje!!!!!

Odpowiedz