Czy wakacyjny przegląd samochodu nadal jest popularny? Ankieta.

, 6 lipca 2016, 13:24

Rodzinne wyjazdy na wakacje są szansą na dobry zarobek dla warsztatów samochodowych. Czy jednak rzeczywiście Polacy postępują odpowiedzialnie i sprawdzają stan techniczny swoich aut przed wakacyjnymi wojażami?

Daleka droga – w góry, na Mazury czy nad morze – wymaga sprawnego pojazdu. Zwłaszcza, gdy wyjeżdża cała rodzina, zapewnienie pełnego bezpieczeństwa staje się priorytetem. Każdy odpowiedzialny kierowca powinien zatem sprawdzić stan swojego auta przed wyjazdem na wypoczynek – oczywiście najlepiej powierzając to zadanie profesjonalistom w warsztacie samochodowym.

Czy jednak tak właśnie wygląda rzeczywistość w naszym kraju? Być może dowiemy się tego z wyników poniższej ankiety. Zachęcamy do udziału wszystkich pracowników warsztatów. Zapraszamy także do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem.

{uri:/ankietka/65}

Dowiedz się więcej

Serwis samochodów na gwarancji poza ASO. Wyniki sondażu.
Serwis samochodów na gwarancji poza ASO. Wyniki sondażu.

Niedawno pytaliśmy naszych czytelników czy zdarzyło im się świadczyć usługi serwisowania aut posiadających ważną gwarancję producenta samochodu. Chcieliśmy zbadać czy niezależne warsztaty mają świadomość możliwości wykonywania przeglądów takich samochodów, ewentualnie z jakiego powodu tego nie robią, a jeśli serwisują, to czy są to samochody prywatne czy flotowe? Poniżej prezentujemy wyniki ankiety. Zaskakująco dużo, bo aż […]

Co sądzisz o przepisach dotyczących złomu akumulatorowego? Wyniki ankiety.
Co sądzisz o przepisach dotyczących złomu akumulatorowego? Wyniki ankiety.

Zdania naszych Czytelników w sprawie przepisów dotyczących recyklingu akumulatorów są podzielone. Niektórzy uważają, że obecne regulacje należy zmienić, inni nie. Wątpliwości nie ma tylko w jednej sprawie… Nasi Czytelnicy są przekonani, że obecnie obowiązujące przepisy dotyczące zbiórki złomu akumulatorowego nie są przestrzegane. Aż 24,4% ankietowanych uważa jednak, że przepisy nie wymagają korekty, a ich nierespektowanie […]

Czy współpracujesz z firmami odbierającymi opony? Ankieta.
Czy współpracujesz z firmami odbierającymi opony? Ankieta.

Wiele warsztatów korzysta z usług firm specjalizujących się w odbiorze i recyklingu zużytych opon. Czy współpraca układa się dobrze? Zachęcamy do udziału w ankiecie. Odbiór zużytych opon z warsztatów przez firmy zajmujące się recyklingiem może odbywać się na różnych zasadach. Do naszej redakcji docierają sygnały na temat zmian zachodzących w tej gałęzi rynku. Przedstawicieli warsztatów […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Agentsky, 6 lipca 2016, 19:42 0 0

Np. w aso Forda można zrobić wakacyjny przegląd za... 59 PLN. W stosunku do innych wakacyjnych kosztów tyle co nic. Zwłaszcza jeśli masz do wyboru czekać potem na hol pół nocy w jakiejś mazurskiej wioseczce ;)

Odpowiedz

expres, 7 lipca 2016, 14:26 0 0

Tylko idiota kupuje toyota

Odpowiedz

Irek, 3 sierpnia 2016, 9:18 0 0

W każdym samochodzie może się coś dziać. Nie ma aut bezawaryjnych, ani takich w których jezdzacy kierowca jest zwolniony z dbania o niego. Jesli chcemy miec sprawne auto to własnie takie przeglądy są podstawa jak dla mnie. Na wakacje jezdzimy cała rodzina i nie naraziłbym ich dla kilku zaoszczedzonych złotówek na przeglądzie. Tu ford zachecił klienta ceną i nie widze w tym nic zlego. Na ich stronie jest lista rzeczy jakie wchodza w skład przeglądu wiec zamiast pisać wzdury można sobie sprawdzić.

Odpowiedz

ucho, 23 sierpnia 2016, 16:34 0 0

My robimy przegląd przed każdym dłuższym wyjazdem, duże koszty to nie są, a przynajmniej wiemy na co się szykować i co ewentualnie naprawić, żebyśmy bezpiecznie mogli dojechać i wrócić z urlopu. Za 59 zł zdecydowanie warto.

Odpowiedz

Janek, 7 września 2017, 17:25 0 0

Wg mnie warto robic przeglady wakacyjne, chyba, ze akurat kilka tygodni przed wakacjami mamy planowany przeglad - to po co.
PS. A zna ktos z Was jakies dobre i sprawdzone warsztaty w Warszawie? - Mercedesa.

Odpowiedz

Tadeusz Sz., 7 września 2017, 17:36 1 0

Janek - jesli chodzi o Warszawe to mam sprawdzony serwis na Daimlera 1 - dogodna lokalizacja. Nie jest to jakis byle jaki warsztat - ale renomowany. Pracuje tam przeszlo 30 mechanikow, elektrycy i inni fachowcy od aut. Krotki czas oczekiwania - max 2-3 dni na termin, a sprawy - zalatwiaja rownie blyskawicznie.

Odpowiedz