Większy popyt napędza przychody Grupy HELLA

, 10 maja 2016, 15:15

W bieżącym roku fiskalnym grupa HELLA zwiększyła przychody o ponad 10% w porównaniu do ubiegłego roku. Zysk EBIT sięgnął 345 mln euro.

Koncern HELLA w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku obrotowego zwiększył przychody do 4,654 miliarda euro (10,3%) w stosunku do 4,218 miliardów euro w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) wzrósł do 345 mln euro (w roku ubiegłym: 318 milionów euro).

Wpływ branży motoryzacyjnej

Najważniejszym czynnikiem wzrostu całej grupy pozostaje silna pozycja rynkowa w segmencie motoryzacyjnym. Korzystne wyniki finansowe HELLI w trzecim kwartale roku obrotowego to efekt zwiększonego popytu w Europie, Ameryce, oraz Chinach. W okresie dziewięciu miesięcy zewnętrzne przychody koncernu wzrosły o około 3,5 mld euro (11%). W porównaniu do globalnego wzrostu rejestracji nowych samochodów oraz sprzedaży pojazdów lekkich, HELLA przekroczyła wynik ogólnego wzrostu rynku w tym okresie.

Aftermarket na drodze do dalszego rozwoju

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku fiskalnego, segment aftermarket był w stanie kontynuować kompensowanie słabego popytu w analogicznym okresie w poprzednim roku. Było to możliwe głównie ze względu na ożywienie na europejskim rynku części zamiennych, jak również dzięki zwiększeniu handlu hurtowego w Europie Północnej.

Zewnętrzne przychody segmentu wzrosły o 7,1 procent do 875 milionów euro, tym samym zysk operacyjny wzrósł o 6 mln euro, do 56 mln euro.

Silne podstawy do przyszłych wzrostów

Wskaźnik kapitału własnego na koniec trzeciego kwartału za rok obrotowy 2015/2016 wyniósł 39,1 procent w porównaniu do 37,9 procent w roku poprzednim, a w okresie dziewięciu miesięcy operacyjny przepływ pieniężny wynikający z działalności operacyjnej wzrósł do 54 milionów euro z 35 milionów euro w porównaniu z rokiem poprzednim.
 

Dowiedz się więcej

Hella Gutmann Solutions – profesjonalne urządzenia do klimatyzacji
Hella Gutmann Solutions – profesjonalne urządzenia do klimatyzacji

Firma Hella Gutmann Solutions ma w swojej ofercie produkty, które ułatwią pracę warsztatom, specjalizującym się w obsłudze układu klimatyzacji. Szczególnie polecany jest zestaw narzędzi S-Repair do profesjonalnej naprawy przewodów klimatyzacji. Godne uwagi są także nowe stacje z linii Husky. Firma Hella Gutmann Solutions poleca warsztatom narzędzia z zestawu S-Repair do profesjonalnej naprawy przewodów klimatyzacji. Nie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

gość, 12 maja 2016, 7:42 0 0

jakie to ma znaczenie dla Polski ? dziwny artykuł.

Odpowiedz