Dwie nowe inwestycje branży motoryzacyjnej na Śląsku

, 27 kwietnia 2016, 13:32

185 mln złotych nakładów inwestycyjnych i 335 nowych miejsc pracy dadzą dwie inwestycje firm motoryzacyjnych zaplanowane w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. (KSSE S.A.). Inwestycje w Żorach i Dąbrowie Górniczej zakończą się odpowiednio w 2017 i 2019 roku.

W Dąbrowie Górniczej firma Brembo zrealizuje inwestycję o wartości 160 mln złotych, dzięki której powstanie 35 nowych miejsc pracy. Będzie to kolejny projekt inwestycyjny przedsiębiorstwa na terenach KSSE, który zgodnie z przyjętymi założeniami zostanie zakończony w 2019 roku. Brembo działa w Podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej od 2003 roku. Oprócz zakładu produkcyjnego funkcjonuje tam również dział badawczo–rozwojowy. Wartość inwestycji zrealizowanych dotychczas przez Brembo w Dąbrowie Górniczej to ponad 700 mln złotych, a aktualne zatrudnienie przekracza 1100 osób.

Kolejnym projektem inwestycyjnym realizowanym przez przedstawiciela branży motoryzacyjnej będzie produkujący elementy siedzeń samochodowych – zagłówki, mechanizmy regulacyjne zagłówków oraz podłokietniki – zakład spółki Shelf31 w Żorach. Deklarowana wartość inwestycji koreańskiego przedsiębiorstwa to 25 mln złotych i będzie się ona wiązać z utworzeniem co najmniej 300 nowych miejsc pracy. Firma planuje uruchomić swój nowy zakład produkcyjny do końca przyszłego roku.

– Udzielone zezwolenia to potwierdzenie, że konsekwentnie realizujemy ambitny plan, jaki założyliśmy na dwudziestolecie naszej działalności. Jestem przekonany, że wynik którym zamkniemy pierwsze półrocze potwierdzi, że znajdujemy się na dobrej drodze do osiągnięcia założeń, które przyjęliśmy na początku roku – mówi Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Plan KSSE S.A na dwudziesty rok działalności największej polskiej specjalnej strefy ekonomicznej zakłada pozyskanie inwestycji wartych co najmniej 1 mld złotych i związanych z utworzeniem nawet 1500 nowych miejsc pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!