Znany producent części wejdzie w spółkę z Siemensem?

, 27 kwietnia 2016, 11:52

Opracowanie i produkcja samochodowych systemów napędowych zasilanych wysokim napięciem ma być celem spółki joint venture, której założenie planują firmy Valeo i Siemens. Spółka ma stać się graczem numer jeden na światowym rynku elektryfikacji w motoryzacji.

Dzięki połączeniu sił, Valeo i Siemens będą mogły zbudować kompletną i innowacyjną ofertę komponentów układu napędowego, zasilanych wysokim napięciem (powyżej 60 V) dla różnych typów pojazdów elektrycznych (hybryd, hybryd typu plug-in oraz w pełni elektrycznych) takich, jak silniki elektryczne, pokładowe ładowarki, falowniki oraz transformatory prądu stałego.

Wkładem Valeo we wspólne przedsięwzięcie będzie dział projektujący i produkujący układy elektroniczne pracujące pod wysokim napięciem (ładowarki pokładowe, falowniki i transformatory prądu stałego), zatrudniający około 200 osób (w tym 90 we Francji). Projekty opracowane dla napięć poniżej 60V nie będą objęte współpracą z Siemensem. Z kolei Siemens wniesie do joint venture z Valeo swój dział E-Car Powertrain Systems Business Unit, który projektuje i produkuje silniki elektryczne i falowniki. Siemens zatrudnia w tym celu około 500 osób, z czego 370 w Niemczech i 130 w Chinach. Siedziba joint venture znajdzie się w niemieckim mieście Erlangen.

Nowa spółka wykorzysta komplementarność portfolio produktów Valeo i Siemensa oraz geograficzne rozproszenie współpracujących ze sobą działów w celu osiągnięcia synergii w zakresie produkcji i pozyskiwania surowców. Z kolei połączone siły dwóch partnerów pozwolą na lepsze dotarcie zarówno do nowych klientów na poziomie globalnym, jak i łatwiejsze dostosowanie się do potrzeb rynków lokalnych.
 
Powołanie spółki joint venture poprzedzą konsultacje z reprezentantami pracowników obu firm oraz zgody odpowiednich urzędów nadzorujących wolną konkurencję.

Dowiedz się więcej

Półfinaliści konkursu Valeo powalczą o 100 tysięcy euro
Półfinaliści konkursu Valeo powalczą o 100 tysięcy euro

Valeo ogłosiło listę 24 zespołów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu Valeo Innovation Challenge. Półfinałowe zespoły reprezentują dwanaście krajów z czterech kontynentów. W półfinale zmagań zobaczymy ekipy reprezentujące Belgię, Danię, Egipt, Francję, Hiszpanię, Indie, Japonię, Malezję, Meksyk, Niemcy, Turcję oraz Stany Zjednoczone. Drużyny rywalizują w dwóch kategoriach konkursowych. Trzynaście zespołów konkuruje w ramach kategorii […]

Nowe silniczki i reflektory Valeo
Nowe silniczki i reflektory Valeo

Valeo rozszerzyło swoją ofertę o nowe silniczki do mechanizmów wycieraczek i podnośników szyb oraz oświetlenie. Gama silniczków przedniej szyby została poszerzona o pozycję do Renault Kangoo II/Grand Kangoo II/Kangoo Express II 11/07-04/13. Z kolei o 6 nowych referencji została poszerzona lista silniczków do mechanizmów wycieraczek tylnej szyby. Są one przeznaczone do modeli: Alfa Romeo Giulietta […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!