Nowe inwestycje w fabryce w Pruszkowie

, 24 lutego 2016, 15:16

Kongsberg Automotive wygrał globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium. Za tę produkcję, której uruchomienie zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku, w całości będzie odpowiedzialny zakład w Pruszkowie. Wartość kontraktu to blisko 120 mln zł

O wyborze norweskiego holdingu w przetargu zadecydowały dotychczasowa współpraca ze znaczącymi globalnymi klientami, bogate zaplecze techniczne oraz doświadczenie w tego typu produkcjach.

Zawarta umowa ma charakter globalny.
– „Oznacza to rozszerzenie naszego portfolio komponentów samochodowych, które są produkowane w Pruszkowie. Będą to, m.in. nowe produkty z zakresu grzania na podłokietnikach i panelach bocznych drzwi” – tłumaczy Paweł Cichoń, NPI Manager Kongsberg Automotive w Polsce – „Natomiast produkcja systemów masażu dla siedzeń tylnych w aucie będzie realizowana w zależności od specyfikacji klienta i jego oczekiwań.” – dodaje.

Nowy kontrakt Kongsberg Automotive Pruszków wskazuje na inwestycje, ale i oznacza nowe miejsca pracy. Firma aktualnie jest w zaawansowanej fazie rozbudowy oraz rozwoju, dlatego rekrutuje nowych pracowników na stanowiska specjalistyczne, inżynieryjne oraz produkcyjne.

Wartość kontraktu wynosi szacunkowo 26 700 000 euro (117 700 000 zł), a produkcja komponentów w podwarszawskim Pruszkowie ruszy w trzecim kwartale 2017 roku.

Komentarze

Brak komentarzy!