Umowa PZL Sędziszów i Solaris Bus & Coach S.A.

, 19 stycznia 2016, 14:18

Producent filtrów – PZL Sędziszów S.A. podpisał umowę ramową z producentem autobusów – Solaris Bus & Coach S.A. Celem zawartego porozumienia jest między innymi współpraca działów konstrukcyjno-technologicznych.

Dwie polskie firmy na początek będą wspólnie prowadzić działania konstruktorów i technologów przy projektowaniu filtrów powietrza. Firmy podejmą też razem prace badawcze związane z filtracją w autobusach.

– „Możliwość współdziałania z tak cenioną i rozsławioną w świecie marką autobusów jest dla naszego zakładu prawdziwym wyróżnieniem." – komentuje Adam Sikorski, Prezes PZL Sędziszów S.A. – „Jesteśmy dumni, że firma Solaris docenia nasz potencjał i możliwości. Traktujemy tę współpracę jak duże wyzwanie, dlatego też nie mam wątpliwości, że sprostamy wszelkim oczekiwaniom naszego nowego Partnera."

Realizacja zadań wynikających z umowy rozpocznie się już w styczniu 2016 r.

– „Umowa została zawarta na czas nieokreślony, zatem liczymy na intensyfikację naszej współpracy w przyszłości." – dodaje Prezes Adam Sikorski.

Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy europejski producent pojazdów komunikacji miejskiej. Do tej pory z fabryki Solarisa pod Poznaniem wyjechało już ponad 13 000 pojazdów. Można je spotkać m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Czechach, na Litwie, jak również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Izraelu.

PZL Sędziszów S.A. od ponad 70 lat produkuje filtry paliwa, powietrza i olejów smarnych do wszelkiego rodzaju silników i urządzeń roboczych, filtracji powietrza, mediów roboczych i chłodziw. Od prawie 60 lat wytwórnia prowadzi też badania w dziedzinie rozwoju technologii tych urządzeń.

Dowiedz się więcej

„InFILTRacja Nagród” rozstrzygnięta – 100 tys. zł w rękach zwycięzcy
„InFILTRacja Nagród” rozstrzygnięta – 100 tys. zł w rękach zwycięzcy

100 tysięcy złotych było główną nagrodą w promocji organizowanej przez polskiego producenta filtrów samochodowych, firmę PZL Sędziszów. W promocji brały udział hurtownie, sklepy, warszaty i sklepowarsztaty, które nabywały filtry PZL Sędziszów w okresie od 2 marca do 30 listopada 2015 roku. Zgodnie z planem, na początku grudnia, odbyło się losowanie zdobywcy nagrody głównej spośród wszystkich uczestników […]

Nowości w ofercie PZL Sędziszów
Nowości w ofercie PZL Sędziszów

Firma PZL Sędziszów rozbudowała ofertę o nowe filtry paliwa i powietrza oraz wkład do filtra oleju. Nowości są dedykowane samochodom osobowym. PZL Sędziszów zaprasza do kontaktu ze swoimi dystrybutorami na terenie całego kraju lub z Biurem Obsługi Klienta, które odpowie na wszelkie pytania. Poniżej wykaz oraz zastosowanie nowych filtrów:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!