Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2015 r. Rekordowy grudzień.

, 7 stycznia 2016, 13:10

Łączna sprzedaż samochodów osobowych i lekkich dostawczych w 2015 roku przekroczyła barierę 400 tysięcy sztuk i była najlepsza od lat. Co ciekawe, miesiącem najlepszej sprzedaży pojazdów był grudzień. Był to też jedyny miesiąc w roku, w którym sprzedano ponad 40 tysięcy aut.

W grudniu 2015, według danych Carmarket.com.pl, zarejestrowano 43 687 samochodów osobowych i lekkich dostawczych. To o prawie 24% więcej niż w listopadzie i o ponad 25% więcej niż w grudniu roku 2014. Był to zarazem rekordowy wynik w skali roku, aż o ponad 5 tys. sprzedanych egzemplarzy lepszy niż zanotowany w marcu, kiedy to sprzedano 38 341 aut. Powodem tak dużego wzrostu sprzedaży w grudniu mogły być oferty wyprzedaży modeli z rocznika 2015. Ogromną większość nabywców pojazdów w grudniu, jak i w całym roku 2015 stanowiły firmy.

Sprzedaż samochodów w 2015 roku była wyjątkowo wysoka. Niemal w każdym miesiącu zanotowano wynik lepszy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Łączna sprzedaż na poziomie 407 990 sztuk jest większa o prawie 9% (35 623 sztuk) niż w 2014 r.  To tak, jakby rok 2015 trwał o jeden miesiąc dłużej.

Skoda na czele

Po raz kolejny największą popularnością wśród polskich klientów cieszyły się pojazdy Skody. Sprzedano 44 243 pojazdów czeskiej marki. Tym samym w zestawieniu rocznym Skoda wyprzedziła Volkswagena o ponad 5 tys. egzemplarzy i Toyotę o prawie 9 tysięcy. Co ciekawe, w rekordowym grudniu, prym wiodła inna marka grupy VAG. Volkswagen mimo swoich problemów w skali globalnej, nadal cieszy się sympatią polskich klientów. Sprzedał grudniu ponad 5 tysięcy aut, co jest najlepszym wynikiem miesięcznym w całym roku. Na dalszych pozycjach w grudniu znalazły się Skoda, Toyota, Ford i Opel.

Aż 14 marek sprzedało w minionym roku więcej niż 10 tys. pojazdów. O ponad 30% wzrosła sprzedaż pojazdów marek premium. Ich nabywcy to przede wszystkim klienci instytucjonalni. Najwięcej w klasie premium sprzedało BMW (9 546 egz.), wyprzedzając Mercedesa i Audi.

Dowiedz się więcej

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w listopadzie 2015 r.
Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w listopadzie 2015 r.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce stale rośnie. Początek wyprzedaży rocznika już w listopadzie przyczynił się do kolejnego znaczącego wzrostu. Sprzedano ponad jedną piątą więcej aut niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. W listopadzie zarejestrowano, według danych Carmarket.com.pl, 35 312 nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych. To ponad 20% więcej niż w analogicznym okresie roku […]

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2014 r.
Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2014 r.

Nowe samochody w Polsce sprzedają się ostatnio bardzo dobrze. Rok 2014 postawił poprzeczkę wysoko – wynik łączny jest najlepszy od sześciu lat. W każdym miesiącu 2014 r. odnotowano lepszą sprzedaż niż w analogicznym okresie roku 2013. Rok z VATem i bez VATu W całym roku 2014 sprzedano łącznie 372 367 nowych samochodów osobowych i lekkich […]

„Jak ciepłe bułki” – sprzedaż nowych samochodów w 2016 r.
„Jak ciepłe bułki” – sprzedaż nowych samochodów w 2016 r.

Ubiegły rok zakończył się bardzo wysokim wynikiem sprzedaży nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych w Polsce. Sprzedaż nie hamuje i wszystko wskazuje na to, że tegoroczny rezultat będzie jeszcze lepszy. Tempo wzrostu wzrasta Rynek sprzedaży nowych samochodów rośnie i rośnie. Dynamika z pierwszych miesięcy roku została utrzymana, a nawet jeszcze zwiększona w kwietniu. Oznacza to, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

William .D.Swenson, 28 lipca 2016, 22:53 0 -1

Hello Dear

How are you today? Is your advert still on sale? Am interested.I like it. What is your last price?
Email me I am waiting to hear from you for payment.

Regards.

William .D.Swenson

Odpowiedz

lll Reicher, 28 września 2016, 21:55 0 -1

te pojazdy kupuje glownie budzetowka skolei budzetowka utrzymuje sie z pieniedzy podatnikow a podatnicy chodza w dziurawych butach i pracuja na wybrancow oraz jedynie sluszna motoryzacje ktora nawiasem mowiac jest w zydowskich rekach BMW MECEDES AUDI VOLKSWAGEN :)

Odpowiedz