Grupa Motoricus rośnie w siłę

, 17 listopada 2015, 16:09

Motoricus S.A. podpisał umowę inwestycyjną z właścicielem 50 proc. udziałów wiodącego dystrybutora olejów samochodowych. W ramach zawartej transakcji firma obejmie 100% udziałów wydzielonej części przedsiębiorstwa pod nazwą KAZ Dystrybucja Sp. z o.o. w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Emitenta. Celem inwestycji, której wysokość wyniosła 4 318 461,50 zł jest konsolidacja obrotów oraz rozszerzenie wzajemnych kompetencji.

W wyniku połączenia należąca do Motoricus S.A. marka Aaltonen zmieni nazwę na Aaltonen Team. Profil działalności nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu będzie koncentrował się na dystrybucji akcesoriów motoryzacyjnych wśród Klientów hurtowych oraz świadczenia usług z zakresu obsługi logistycznej pozostałych spółek w Grupie. Jednocześnie zwiększeniu ulegnie oferowany partnerom biznesowym asortyment, co bez wątpienia przełoży się pozytywnie na przyszłe wyniki finansowe.  Aaltonen Team oficjalnie rozpocznie swoją działalność 1 stycznia 2016 roku.

– „Nasza decyzja była oparta o szczegółową analizę biznesową, która jednoznacznie wskazywała na wysoki poziom synergii w profilu funkcjonowania obu spółek który opiera się na wysokiej sezonowości, jednak co ważne , okresy w których lepsza sprzedaż notowana jest w segmencie opon i olejów, uzupełniają się. Nie mam żadnych wątpliwości, że transakcja wzmocni naszą pozycję rynkową oraz pozytywnie przełoży się na wycenę akcji Grupy na rynku New Connect” – powiedział Witold Gazda, Prezes Zarządu Motoricus S.A.

Portfolio produktów oferowanych przez połączone spółki ulegnie rozszerzeniu o kolejne specjalistyczne grupy asortymentowe które  obejmą opony osobowe, ciężarowe, rolnicze i przemysłowe, oleje smarowe oraz morskie, jak również chemia, akcesoria samochodowe oraz produkty do pielęgnacji samochodów. Niezwykle ważnym elementem umowy jest również możliwość rozszerzenia działalności o północne obszary Polski, w których aktywny był KAZ Dystrybucja oraz związane z tym rozwój sieci franczyzowej przez Motoricus S.A.

– „Jesteśmy jednym z wiodących w Polsce dystrybutorów najbardziej znanych marek olejowych z 25-letnim doświadczeniem rynkowym. Naszym głównym obszarem działania jest północna część kraju, w której posiadamy rozbudowaną sieć partnerów biznesowych, a co za tym idzie znaczące udziały w lokalnym rynku. Przed podjęciem decyzji o połączeniu głęboko przeanalizowaliśmy nasze aktualne  położenie biznesowe i stwierdziliśmy, że synergia wspólnego know-how przyniesie bardzo korzystne rezultaty dla obu zaangażowanych stron. Nie bez znaczenia były również tożsame cele strategiczne oraz wizja dalszego rozwoju Grupy.” – powiedział Kazimierz Dawicki, Prezes Zarządu KAZ Dystrybucja.

– „Podpisana dzisiaj umowa otwiera przed Motoricus S.A. nowe szanse na rozwój i jest kolejnym etapem w realizacji naszego długofalowego celu biznesowego jakim jest debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zawartą transakcję postrzegamy w kategoriach równania, w którym dwa plus dwa równa się pięć” – dodaje Witold Gazda, Prezes Zarządu Motoricus S.A.
 

Dowiedz się więcej

Sieć warsztatowa otworzy 32 nowe punkty
Sieć warsztatowa otworzy 32 nowe punkty

Z 8 do 40 ma wzrosnąć liczba punktów serwisowych firmowanych logotypem sieci Motoricus. Wszystko za sprawą umowy partnerskiej podpisanej pomiędzy Grupą Motoricus a firmą Pirelli Polska Sp. z o.o. Efektem porozumienia ma być rozbudowa do 31 maja 2021 roku sieci serwisów własnych i franczyzowych pod marką Motoricus.com. Obecnie Motoricus, zajmujący się także sprzedażą akcesoriów samochodowych […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Polonista, 19 listopada 2015, 13:21 0 0

Jezu, kto im pisał ten komunikat? Chyba księgowa.

Odpowiedz

ja, 22 listopada 2015, 20:33 0 0

policjant

Odpowiedz