Nowe laboratorium testowe Federal-Mogul Motorparts

, 1 października 2015, 14:18

Federal-Mogul Motorparts uruchomił nowe laboratorium testowe elementów silników, podwozi, filtrów i uszczelnień.

Laboratorium powstało w 20-tysięcznym miasteczku Kontich w północnej Belgii, w którym znajduje się również główna siedziba Federal-Mogul Motorparts w Europie. Nowe centrum testowe wspiera inne placówki badawcze firmy na świecie w zakresie zatwierdzania produktów, kontroli jakości oraz prowadzenia analiz porównawczych. Uruchomienie laboratorium oznacza 5000 dodatkowych godzin testów w skali roku i zachowanie najwyższych standardów podczas badań elementów podwozi, silników, filtrów oraz uszczelnień.

– „Federal-Mogul cieszy się zaufaniem producentów pojazdów dzięki ofercie wysokiej jakości produktów. Nasze nowe możliwości w zakresie procedur testowych oznaczają pełną gotowość do spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagających partnerów biznesowych. Naszym celem jest tworzenie funkcjonalnych, wydajnych i trwałych produktów o jakości znanej z rynku OE. Dzięki laboratorium w Kontich nasze części do podwozi, silników, filtry oraz uszczelnienia spełnią te wysokie wymagania." – mówi Marcin Sochaczewski, dyrektor ds. marketingu na region Europy Centralnej i Północnej Federal-Mogul Motorparts Poland.

Testy zatwierdzające gwarantują, że nowe produkty spełniają normy jakościowe Federal-Mogul, a wyposażenie laboratorium daje zespołowi ds. gwarancji możliwość analizy zachowania części podczas eksploatacji. Bardzo istotne z perspektywy firmy są również testy porównawcze.

Najnowsza inwestycja Federal-Mogul Motorparts rozwija także szanse edukacyjne – firma oferuje studentom z okolicznych uczelni możliwość zdobycia doświadczenia podczas pracy z nowoczesnymi urządzeniami na wyposażeniu laboratorium. Partnerzy biznesowi również mogą odwiedzać nowe laboratorium, jeżeli tylko wyrażą takie zainteresowanie.

Więcej informacji o produktach i usługach Federal-Mogul Motorparts na rynek wtórny znajdziesz w internecie: http://federalmogulmp.com/ lub na stronach dystrybutorów i poszczególnych marek.

Dowiedz się więcej

Daimler wybiera klocki hamulcowe Ferodo jako wyposażenie standardowe
Daimler wybiera klocki hamulcowe Ferodo jako wyposażenie standardowe

Federal-Mogul Motorparts wyposaża nowy model klasy C Mercedesa w swoje ekologiczne klocki hamulcowe Eco-Friction o niskiej zawartości miedzi. To pierwszy pojazd wyposażony w te klocki przed wprowadzeniem nowych przepisów ograniczających wykorzystanie miedzi, które zaczną obowiązywać od 2025 roku. Miedziany pył pochodzący z konwencjonalnych klocków hamulcowych ma szkodliwy wpływ na zawartość tlenu w słodkiej wodzie. W […]

Nowe tłoki Federal-Mogul Motorparts podnoszą efektywność silników
Nowe tłoki Federal-Mogul Motorparts podnoszą efektywność silników

Firma Federal-Mogul Motorparts wprowadza swoje nowe tłoki Nüral Elastothermic do silników benzynowych. Tłoki wchodzą w skład produkcji seryjnej kilku producentów samochodów i wkrótce będą dostępne na rynku części zamiennych. Najnowsza generacja tłoków została opracowana specjalnie z myślą o wytrzymywaniu wysokich temperatur i skrajnie obciążających cykli termicznych występujących w nowoczesnych turbodoładowanych silnikach o zmniejszonej pojemności. Tłoki […]

Diesel słabo odpala? Wykonaj szybki test świec żarowych.
Diesel słabo odpala? Wykonaj szybki test świec żarowych.

Zima to sprawdzian dla wielu podzespołów pojazdów, w tym świec żarowych. Przed ich wymianą warto jednak upewnić się, że to one powodują problem z rozruchem silnika. W tym celu można wykonać szybki test. Zimą warto zaproponować klientowi warsztatu test świec żarowych, które znajdziemy w każdym pojeździe z silnikiem wysokoprężnym. W porównaniu z jednostkami benzynowymi, silniki […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!