Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację

, 29 września 2015, 15:55

Firma Bridgestone Europe ogłosiła, że w nadchodzących miesiącach planuje zatrudnić grupę inżynierów w swoim europejskim centrum technicznym (TCE) zlokalizowanym w okolicach Rzymu. Zamiary te stanowią część planu inwestycyjnego, którego celem jest rozszerzenie działalności firmy Bridgestone na rynek europejski.

Firma kieruje swoją ofertę do inżynierów o różnym stopniu doświadczenia: od świeżo upieczonych absolwentów po osoby z dużym doświadczeniem zawodowym. Ich zadaniem będzie projektowanie i opracowywanie innowacyjnych produktów, które będą podnosić pożądane parametry opon przeznaczonych do użytku na wszystkich typach dróg i we wszystkich warunkach klimatycznych.

– „Bridgestone jest wiodącym na świecie producentem opon i wyrobów z gumy. Chcemy wzmocnić i zabezpieczyć swoją pozycję lidera w tym sektorze. Jedną z najważniejszych kwestii naszej polityki mającej zapewnić osiągnięcie tego celu jest stworzenie zaplecza personalnego, które będzie zdolne do zarządzania na szczeblu światowym, także w sektorze badawczym. To wymaga od nas ciągłego inwestowania w najbardziej utalentowanych inżynierów i naukowców zdolnych do zmieniania świata, którzy pomogą nam utrzymać się w ścisłej czołówce badań nad przodującymi technologiami i systemami wspierającymi naszą działalność”, stwierdził Franco Annunziato, dyrektor generalny Bridgestone Europe.

Bridgestone zachęca wszystkich potencjalnych kandydatów na stanowiska inżynierskie do wzięcia udziału w internetowym czacie 22 października, w którym wezmą także udział eksperci różnych specjalności. Jest on doskonałą okazją, by dowiedzieć się więcej o samej firmie, poznać wartości jakie reprezentuje oraz możliwości dotyczące pracy w centrum TCE. Czat będzie pierwszym z trzech spotkań informacyjnych online – więcej na ten temat można znaleźć w witrynie: http://onedaywith.com/bridgestone/homepage.html  Została ona stworzona specjalnie na potrzeby nowej kampanii rekrutacyjnej. To właśnie na niej kandydaci znajdą wszystkie niezbędne informacje potrzebne przed złożeniem wniosku o pracę na wybranym stanowisku.

Dr Koji Takagi, dyrektor generalny Bridgestone TCE, stwierdził:

– „To jest wspaniałe miejsce do pracy i do zrobienia kariery – w samym sercu innowacyjnej społeczności firmy Bridgestone. W centrum TCE nasi najlepsi inżynierowie i technicy pracują nad kluczowymi dla firmy technologiami przyszłości. Kandydaci będą mieli sposobność dołączyć do oddanego swojej pasji, międzynarodowego zespołu wysoko wykwalifikowanych badaczy. Centrum może stać się także przyczółkiem do światowej kariery w oddziałach Bridgestone rozsianych po całym świecie”.

Centrum TCE odgrywa niezmiernie ważną rolę w badaniach materiałowych, projektowaniu opon, opracowywaniu prototypów i wszelkich rodzajach prób. Niedaleko siedziby TCE znajduje się supernowoczesny Europejski Tor Testowy (Aprilia), gdzie w rzeczywistych warunkach testowane są opony wykonane w najnowszych technologiach, przeznaczone dla wszystkich rodzajów pojazdów osobowych i ciężarowych oraz dla różnych rodzajów nawierzchni.

Dowiedz się więcej

Uczniowie zdobyli doświadczenie w Bridgestone
Uczniowie zdobyli doświadczenie w Bridgestone

Dziesięciu uczniów z Zespołu Szkół im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim zakończyło niedawno staż w dziale utrzymania ruchu Bridgestone Stargard. Była to główna część dofinansowywanego ze środków unijnych projektu „Najlepszy w zawodzie”. Firma planuje też objęcie patronatem docelowo 400 uczniów tej szkoły. Młodzi uczestnicy projektu przygotowywali się do stażu niemal przez cały rok. Brali udział […]

Bridgestone ma umowę patronacką ze Stargardzką szkołą
Bridgestone ma umowę patronacką ze Stargardzką szkołą

Dzięki umowie patronackiej, która została podpisana pomiędzy ZS nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim a Bridgestone Stargard, blisko 400 stargardzkich uczniów będzie mogło wziąć udział w specjalistycznych kursach i zdobyć przydatne umiejętności zawodowe. Patronat obejmie uczniów z klas o profilu technik mechatronik, technik elektryk, technik elektronik oraz technik informatyk. Jednym z elementów współpracy […]

Wsparcie Bridgestone zwiększa zatrudnienie wśród młodych
Wsparcie Bridgestone zwiększa zatrudnienie wśród młodych

Bridgestone podjął się wsparcia Paktu na Rzecz Młodzieży – wspólnej inicjatywy środowisk biznesowych oraz Unii Europejskiej, by rozwinąć i zintensyfikować partnerstwo pomiędzy biznesem a edukacją, którego celem jest zwiększanie szans zatrudnienia i integracji młodzieży. Zobowiązanie zostało podpisane 17 listopada przez Franco Annunziato, CEO i Prezesa Bridgestone EMEA, podczas Szczytu Przedsiębiorczości 2020, którego jednym ze sponsorów była […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!