Castrol na targach Inter Cars

, 1 września 2015, 13:12

Replika i symulator Bloodhound SSC, którym Andy Green spróbuje pobić rekord prędkości na lądzie, wystawa silników Jaguara, spotkania z zawodnikami teamu Castrol EDGE oraz wirtualny drift – wszystkie te atrakcje będą oczekiwały na gości stoiska Castrol podczas wrześniowych Targów Inter Cars w Warszawie.

Castrol zaprezentuje replikę pojazdu Bloodhound SSC, za którego sterami już w przyszłym roku zasiądzie Andy Green i podejmie próbę przekroczenia bariery dźwięku. Jego celem jest nowy rekord prędkości na lądzie i astronomiczna prędkość 1000 mil/h (1,609 km/h). W pojeździe Bloodhound SSC będzie wykorzystany olej Castrol EDGE Titanium FST oraz sześć innych płynów tej marki, stosowanych m.in. przez NASA.

Pojazd jest napędzany silnikiem odrzutowym Rolls-Royce EJ200, wspomaganym zespołem rakiet hybrydowych, o łącznej mocy 135 000 KM. Źródłem napędu pompy utleniacza do paliwa rakietowego jest… 750-konny silnik z samochodu wyścigowego. Przy pełnej prędkości Bloodhound w czasie 1 sekundy przebywa dystans równy ok. 4 długości boiska piłkarskiego. Aby osiągnąć taką prędkość, Andy Green musi nie tylko utrzymać go na torze, ale precyzyjnie odpalać kolejne rakiety, a później przeprowadzić procedurę hamowania. Dzięki ustawionemu na stoisku symulatorowi Bloodhound, każdy będzie mógł spróbować poprowadzić ten niesamowity pojazd i przekonać się, jak skomplikowane jest bicie rekordu prędkości.

Ostałowski i Staszewski w strefie moto

Gościem specjalnym strefy moto, która powstanie na płycie stadionu, będzie startujący w barwach Castrol EDGE Bartek Ostałowski, licencjonowany kierowca wyścigowy, drifter i wielki pasjonat motoryzacji. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie ręce, mimo to dziś prowadzi auta stopą lepiej niż niejeden profesjonalista i bierze udział w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy na takich samych zasadach jak inni drifterzy.

Przewodnikiem po strefie moto będzie także Grzegorz Staszewski, konstruktor i kierowca najszybszego w Polsce auta, ścigający się na dystansie ¼ mili. Jego Corvette od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 1,4 s, a po kolejnych trzech jedzie już 200 km/h. Ćwierć mili zalicza po niecałych 8 sekundach, by osiągnąć wtedy prędkość bliską 300 km/h. Zawodnik Castrol EDGE jest również triumfatorem prestiżowych zawodów King of Europe (2008) i King of Germany (2010, 2012 i 2014, 2015). Jego życiowy rekord to 7,79 sek.

Stwórz własny olej

O tym, jak trudną sztuką jest skomponowanie idealnego oleju samochodowego, przekona się każdy, kto wypróbuje podczas Targów Inter Cars specjalną aplikację „Stwórz własny olej”, przygotowaną przez firmę Castrol. Marka zapewni uczestnikom wsparcie eksperckie przy dobieraniu właściwych składników. Zainteresowani będą mogli ponadto obejrzeć wystawę silników Jaguara i dowiedzieć się, jak zmieniały się jednostki napędowe tej marki w ostatnich latach. Wyobrażenie o tym, jakim obciążeniom poddawany jest współczesny olej, da natomiast stworzony do jazdy bokiem 800-konny Opel GT Pawła Treli, jednego z najbardziej utytułowanych polskich drifterów, w sezonie 2015 startującego z powodzeniem w ligach Drift Masters Grand Prix i Eastern Europe Drift Championship.

Drift w wirtualnym świecie

Podczas targów będzie też można poczuć emocje, jakie daje Titanium Strong Virtual Drift. To wspólne przedsięwzięcie firmy Castrol i twórców Oculus Rift – gogli, które przenoszą do wirtualnej rzeczywistości. W tym niezwykłym wyzwaniu dla kierowcy i samochodu po raz pierwszy w świecie połączono jazdę realnym samochodem z wirtualną rzeczywistością, stosowaną w grach wideo. Dzięki technologii VR każdy użytkownik znajdzie się na pokładzie Forda Mustanga driftującego w nierzeczywistym świecie.

15. Targi Interc Cars odbędą się 18-20 września 2015 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!