Uczniowie zdobyli doświadczenie w Bridgestone

, 18 sierpnia 2015, 14:37

Dziesięciu uczniów z Zespołu Szkół im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim zakończyło niedawno staż w dziale utrzymania ruchu Bridgestone Stargard. Była to główna część dofinansowywanego ze środków unijnych projektu „Najlepszy w zawodzie”. Firma planuje też objęcie patronatem docelowo 400 uczniów tej szkoły.

Młodzi uczestnicy projektu przygotowywali się do stażu niemal przez cały rok. Brali udział w zajęciach praktycznych pod kątem pracy w fabryce, uczyli się języka zawodowego i poznawali jej funkcjonowanie „od kuchni” (podczas specjalnych wycieczek). Najlepsi odbyli w lipcu miesięczny, płatny staż w Bridgestone Stargard.

– „Staż pozwolił nam zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesna fabryka, w której wszystko musi być dopięte na ostatni guzik” – mówi Szymon Marcinkowski, jeden ze stażystów, uczeń trzeciej klasy o profilu technik elektronik w ZS nr 1 w Stargardzie Szczecińskim – „Mogliśmy uczyć się na nowoczesnym sprzęcie i różnych modelach sterowników, z którymi rzadko mamy kontakt na co dzień. Zdobywając nowe umiejętności, mogliśmy liczyć na doświadczenie i pomoc opiekunów oraz starszych kolegów z zespołu” – dodaje Szymon.

Program „Najlepszy w zawodzie” zwyciężył w rozgrywającym się w lipcu krajowym etapie Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości”. Korzyści z jego realizacji już teraz zauważa też Bridgestone Stargard.

– „Stażyści wykazali się zaangażowaniem w realizację powierzonych im zadań. Niemal samodzielnie przygotowali np. pomieszczenie szkoleniowe w fabryce” – mówi Tomasz Mach, opiekun stażystów z działu utrzymania ruchu Bridgestone Stargard – „Uczniowie mają bardzo dużą wiedzę teoretyczną, jednak brakowało im wiedzy praktycznej. Na stażu mogli zapoznać się z różnorodnymi urządzeniami z zakresu automatyki (m.in. Mitsubishi, czy Allen Bradley). Takie doświadczenie może przydać im się w dalszej karierze zawodowej, zwłaszcza, jeśli w przyszłości zasilą oni Bridgestone Stargard lub będą poszukiwać pracy w firmie wykorzystującej podobne technologie” – dodaje Tomasz Mach.

Współpraca pomiędzy Bridgestone Stargard a ZS nr 1 trwa od kilku lat. Jej kontynuację stanowi podpisana w marcu tego roku umowa patronacka, obejmująca klasy o profilu technik mechatronik, technik elektryk, technik elektronik oraz technik informatyk. Zakłada ona organizację staży, praktyk, a także specjalistycznych kursów i szkoleń dla uczniów oraz kadry pedagogicznej ZS nr 1. Dla najzdolniejszego ucznia przewidziane zostało stypendium, a najlepsi absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę w BSST.

Dowiedz się więcej

Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację
Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację

Firma Bridgestone Europe ogłosiła, że w nadchodzących miesiącach planuje zatrudnić grupę inżynierów w swoim europejskim centrum technicznym (TCE) zlokalizowanym w okolicach Rzymu. Zamiary te stanowią część planu inwestycyjnego, którego celem jest rozszerzenie działalności firmy Bridgestone na rynek europejski. Firma kieruje swoją ofertę do inżynierów o różnym stopniu doświadczenia: od świeżo upieczonych absolwentów po osoby z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!