Z lekturą na wakacje

, 4 sierpnia 2015, 13:48

Przyszło lato i na przywarsztatowych parkingach się przerzedziło. Kto może, a czasem, kto musi, wyjeżdża z miasta, by męczyć się odpoczynkiem. Zresztą przed urlopem też trzeba się namęczyć, by wywiązać się jakoś z obowiązków, z kolei po powrocie człowiek męczy się przyzwyczajając od nowa do pracy.

Wyswobodzone ze szkolnych pęt pacholęta zaczynają mieć nadmiar wolnego czasu, co skutkuje zachciankami, które muszą spełniać rodzice, mającym dzięki temu co zrobić z własnym wolnym czasem.

„Świat Motoryzacji” również ogarnął wakacyjny nastrój. W letnim numerze tradycyjnie zamieszczamy więc sporo tekstów przeznaczonych do przyjemnej lektury, choć ściśle z warsztatową codziennością związanych. Czytelnicy znajdą kilka archiwalnych odcinków naszego nieustającego cyklu poświęconego nietypowym awariom. Dobrze poczytać o diagnostycznej mitrędze, kiedy samemu zażywa się kanikuły, a nie samemu tkwi pod samochodem. Historie te mają również walor poznawczy, bo pokazują, że przyczyny awarii tkwią czasem zupełnie nie tam, gdzie spodziewamy się je znaleźć. Warto o tym pamiętać podczas codziennej pracy, kiedy trafi się nam niecodzienny przypadek.

Pakując się na urlopowy wyjazd warto zatem zabrać numer „Świata Motoryzacji”. Po dniu prażenia się na plaży, lub (w razie niepogody) całodziennym łażeniu z pociechami między smażalniami, gofrowniami i obwoźnymi wesołymi miasteczkami, lektura naszego miesięcznika na pewno przyniesie ukojenie. Czytelnikom wędkarzom, rekomendujemy zabranie na ryby oprócz sprzętu, zanęt i przynęt również egzemplarza naszego pisma. Kiedy bowiem nic nie bierze, a na ogół nie bierze, przyjemna lektura może okazać się tym, co przyda się nam nad wodą bardziej od podbieraka.

Autor: Grzegorz Kacalski
Artykuł ukazał się w numerze 7-8/2015 miesięcznika Świat Motoryzacji

Dowiedz się więcej

Czyje są nasze dane?
Czyje są nasze dane?

Kupiłem sobie komputer, który służy mi czasem jako maszyna do pisania. Niestety, nie mogę dysponować moimi tekstami wedle uznania, ponieważ każdy plik, który na komputerze powstaje trafia prosto na serwer należący do producenta urządzenia. Oczywiście mogę uzyskać dostęp do danych, ale muszę za to słono zapłacić. – Co to za brednie – myśli sobie zapewne […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!