Mobil 1 i Bentley rozszerzają współpracę

, 17 lipca 2015, 15:22

Mobil 1 został Partnerem Technologicznym Bentley Motorsport. Już od ponad dekady samochody rodziny Bentley Motors są fabrycznie zalewane olejami Mobil 1. Tegorocznym wyzwaniem Bentley Motorsport i Mobil 1 są starty na czterech kontynentach, również w nowych seriach wyścigowych.

– „Przez ponad dekadę pracowaliśmy z Bentley Motors nad zwiększeniem osiągów silników montowanych w modelach cywilnych. Przeniesienie gromadzonej przez lata wiedzy na tor wyścigowy okazało się być strategią zdobywania najwyższych miejsc na podium. W dalszym ciągu rozwijamy naszą współpracę i przygotowujemy się do kolejnych startów w tegorocznym sezonie” – mówi Hauke Braack, Strategic Global Alliances Manager z ExxonMobil.

Podczas pierwszego sezonu wyścigowego w 2014 roku, nowy Bentley Continental GT3 pięć razy zdobywał podium, trzykrotnie wygrywając European Blancpain Endurance Series oraz amerykański Pirelli World Challenge. Doskonałe wyniki zapewniły Bentley Motorsport także drugie miejsce w rywalizacji generalnej kierowców oraz zespołów w wyścigach Blancpain Endurance Series. Sercem sukcesów na torze jest dziewięć 4-litowych silników twin turbo V8. Wszystkie smaruje olej syntetyczny Mobil 1 0W-30 Racing, dbający o doskonałe osiągi, niezawodność i ochronę przed zużyciem podczas 29 000 kilometrów rywalizacji na torach.

 

– „Nasz ubiegłoroczny debiutant – Bentley Continental GT3 uzyskał doskonałe wyniki podczas swojego pierwszego sezonu na torze. Niezawodność silnika w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych to prawdziwy klucz do sukcesów” – mówi Brian Gush, szef Bentley Motorsport. „Znając skuteczność Mobil 1 w silnikach pojazdów poruszających się po drogach publicznych, wybór tej marki olejów na Partnera Technologicznego naszego zespołu był oczywisty” – dodaje.

W tym roku Mobil 1 oraz Bentley Motorsport kontynuują tę bliską współpracę – samochody Bentley Continental GT3 startują w wyścigach na 4 kontynentach, w tym po raz pierwszy rywalizują w seriach ADAC GT Masters oraz Blancpain Sprint Series.
 

Dowiedz się więcej

Mobil 1 z nowym projektem dla warsztatów niezależnych
Mobil 1 z nowym projektem dla warsztatów niezależnych

Mobil 1 Workshop Program to nowa inicjatywa, która ma pomóc warsztatom niezależnym pozyskać klientów i rozwijać biznes. Projekt ma wspierać warsztaty poprzez dostarczanie narzędzi, szczególnie przydatnych dla firm działających na ciągle zmieniającym się rynku środków smarnych. Program ExxonMobil ma pomóc warsztatom osiągać sukcesy biznesowe, dzięki wsparciu marki. Celem jest również zwiększenie przez warsztaty wolumenu sprzedaży […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!