Silna reprezentacja środowiska motoryzacyjnego

, 12 marca 2015, 8:09

Środowisko motoryzacyjne bardzo aktywnie rozpoczęło nowy rok. Organizacje reprezentujące setki firm zacieśniają współpracę i inicjują działania pod wspólnym szyldem.

Koalicja pod nazwą Kampania R2RC – Kierunek 2020 zainicjowana została przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, gdyż brak znajomości niezależnego rynku motoryzacyjnego wśród osób odpowiedzialnych za tworzenie prawa wymaga silniejszych działań. Koalicję oprócz SDCM-u, jako koordynatora Kampanii, utworzyły także STM, Moveo oraz ZPBM.

– „Kampania, którą właśnie rozpoczynamy to pierwszy krok zmierzający do realizacji sugestii Premiera Janusza Piechocińskiego wyrażonej podczas listopadowej Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego, że SDCM powinien stworzyć jak najszerszą reprezentację środowiska." – wyjaśnia Alfred Franke, prezes SDCM i koordynator  Kampanii.

Jak mówi, Koalicja będzie koncentrować się na opracowywaniu opinii i stanowisk środowiska w sprawach istotnych z punktu widzenia niezależnego rynku motoryzacyjnego, uwzględniając szeroki punkt widzenia na podejmowane kwestie.

– „Powstanie koalicji to odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi branża. Dynamiczny rozwój sektora motoryzacyjnego wymaga, aby także prawo nadążało za zmianami i we właściwy sposób regulowało funkcjonowanie rynku motoryzacyjnego." – dodaje Jarosław Sojewski, prezes ZPBM.

Członkowie koalicji podkreślają, że jest ona otwarta i zapraszają do współpracy także inne organizacje wierząc, że te do niej dołączą, rozumiejąc potrzebę integracji środowiska. Spotkanie inicjatywne zakończyło się oficjalnym podpisaniem umowy koalicyjnej.

  • Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) zrzesza i reprezentuje interesy międzynarodowych przedsiębiorstw działających w przemyśle motoryzacyjnym, jak również polskich producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych. Prezesem SDCM jest Alfred Franke.
  • Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej (STM) skupia i reprezentuje przedsiębiorstwa działające w branży wyposażenia warsztatowego. Prezesem STM jest Rafał Sosnowski.
  • MOVEO to organizacja pracodawców branży motoryzacyjnej, szczególnie dedykowana niezależnym warsztatom oraz Stacjom Kontroli Pojazdów. Jej Prezesem jest Jerzy Maliński.
  • Związek Pracodawców Branży Motoryzacyjnej (ZPBM) to organizacja zrzeszająca pracodawców MŚP sektora motoryzacyjnego. Jego Prezesem jest Jarosław Sojewski.

Dowiedz się więcej

Warsztaty niezależne najchętniej wybierane przez kierowców
Warsztaty niezależne najchętniej wybierane przez kierowców

Najważniejsze kwestie decydujące o wyborze warsztatu, w którym właściciel naprawia swój samochód to: jakość usług, przystępna cena napraw i zaufanie. W ubiegłym roku polscy kierowcy aż w 90 % realizowali swoje wizyty w warsztatach niezależnych, zarówno niezrzeszonych, jak i należących do sieci producentów lub dystrybutorów części. Jedną z kwestii zapewniających niezależnym warsztatom przewagę nad autoryzowanymi […]

MOVEO rusza naprzód – wybrano członków Zarządu
MOVEO rusza naprzód – wybrano członków Zarządu

Organizacja Pracodawców Motoryzacyjnych MOVEO ma już swój Zarząd i oficjalnie przyjęte cele statutowe. Jej głównym zadaniem będzie wspieranie branży warsztatowej w wielu aspektach działalności. Spotkanie członków MOVEO, które odbyło się 10 grudnia 2014 r. w Warszawie, obfitowało w istotne dla przyszłości organizacji decyzje. Powołano Zarząd, na czele którego – zgodnie z oczekiwaniami – stanął Jerzy […]

Na ile może pozwolić sobie polski kierowca?
Na ile może pozwolić sobie polski kierowca?

Z rozliczeń PIT wynika, że średnia pensja Polaka kształtuje się w okolicach 1800-2000 zł netto. Jeśli przyjmiemy, że za nowy samochód średniej klasy trzeba zapłacić ok. 68.000 zł, to przeciętny Kowalski musi na zakup takiego pojazdu czekać wiele lat. Niskie pensje i wysokie koszty życia sprawiają, że Polacy muszą dobrze gospodarować swoim domowym budżetem, aby […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Prezes, 12 marca 2015, 19:38 0 0

O proszę....sami PREZESI a przecież ich trzeba nam więcej i więcej.......i jeszcze więcej.

Odpowiedz