Nowy Prezes Zarządu ZF Services

, 9 marca 2015, 15:25

Helmut Ernst przejął obowiązki Prezesa Zarządu firmy ZF Services od Aloisa Ludwiga, który w wieku 66 lat przeszedł na emeryturę.

Helmut Ernst ma 55 lat, jest doświadczonym ekspertem branży motoryzacyjnej. Będzie zarządzał działalnością ZF Friedrichshafen AG na rynku części zamiennych. Firma planuje rozwój rozwiązań telematycznych i usług mobilnych.

– „Wraz z rozwojem społecznym, na całym świecie coraz bardziej istotne staje się tworzenie sprawnego połączenia pomiędzy użytkownikami pojazdów, ich producentami oraz dostawcami części. Warsztaty będą stawać się mobilnymi ośrodkami zarządzania. Dlatego stawiamy na rozwój rozwiązań internetowych. Sprawne i efektywne przetwarzanie danych otwiera nowe, atrakcyjne perspektywy biznesowe. Jestem pewny, że niezależny rynek części zamiennych chętnie będzie korzystał z mobilnych rozwiązań proponowanych przez ZF Services." – wyjaśnia Helmut Ernst, zarysowując obraz stojących przed nim wyzwań i perspektyw dla ZF Services.

Ernst współpracował z Aloisem Ludwigiem od lipca 2014 roku, wdrażając się w działania firmy oraz poznając międzynarodowe rynki i klientów ZF. Dzięki temu, proces zmian przebiegał bezproblemowo.

Dr. Stefan Sommer, Prezes Zarządu ZF Friedrichshafen AG, podziękował Aloisowi Ludwigowi za wieloletnią, owocną pracę:

– „Jego działania przyczyniły się do wprowadzenia w firmie wielu zmian oraz umocnienia pozycji ZF Services na międzynarodowym aftermarkecie. Warto podkreślić, że Alois Ludwig pracował też na rzecz wielu organizacji branżowych, promując inicjatywy istotne z perspektywy całego rynku części zamiennych. Wraz ze zmianą na stanowisku Prezesa Zarządu, ZF Services zyskuje doświadczonego menedżera na rynkach azjatyckich, tak istotnych obecnie dla całego koncernu." – powiedział Sommer.

Helmut Ernst, urodził się w 1960 roku, studiował na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Gießen, na Wydziale Mechanicznym, Mechaniki Precyzyjnej i Petrochemii. Po ukończeniu studiów z tytułem inżyniera, w 1985 roku rozpoczął pracę jako Dyrektor Zarządzania Produkcją w firmie Continental. Następnie, kierował działalnością Continental Automotive Aftermarket na rynkach europejskich i azjatyckich oraz w Stanach Zjednoczonych.

Od roku 2007, Ernst był wiceprezesem Independent Aftermarket Continental oraz dyrektorem zarządzającym Continental Automotive Aftermarket GmbH z siedzibą we Frankfurcie. Pełnił też obowiązki szefa Regionalnej Organizacji Sprzedaży Pojazdów Użytkowych oraz Aftermarket Business Unit. W tym czasie był odpowiedzialny m.in. za zintegrowanie działań aftermarketowych VDO i Omitec Diagnose, po ich nabyciu przez Continental. Dodatkowo, odpowiadał za rozwój działalności koncernu na rynku wtórnym w Ameryce Południowej i Chinach oraz stworzenie dodatkowych linii produktów dla branży części zamiennych.

Alois Ludwig, urodził się w 1949 roku. W 1970 roku rozpoczął pracę na stanowisku menadżerskim w Boge GmbH. Następnie, zajmował stanowiska kierownicze w Mannesmann Sachs AG, gdzie odpowiadał za sprzedaż na niezależnym międzynarodowym rynku części zamiennych. W roku 2002 połączył działania na rynku wtórnym firmy ZF, łącząc spółki Sachs Handel i Lemförder International. Następnie objął stanowisko Prezesa Zarządu nowopowstałej firmy ZF Trading GmbH, która w 2009 roku została przekształcona w ZF Services. Zmiany te szybko przyniosły optymalizację procesów oraz rosnącą reputację firmy na rynku aftermarketowym. Jako Dyrektor Generalny ZF Services do końca lutego 2015 roku, Alois Ludwig był odpowiedzialny za działalność firmy na całym świecie.

Alois Ludwig od lat działał w licznych organizacjach branżowych, w tym: VREI i Teilen e.V. Aktywnie wspierał też inicjatywy takie jak Qualität ist Mehrwehrt (Quality is Added Value).

Dowiedz się więcej

100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki
100-lecie ZF Friedrichshafen AG – historia marki

W 2015 roku ZF Friedrichshafen AG obchodzi 100-lecie istnienia. Firma specjalizująca się początkowo w rozwiązaniach dla branży lotniczej w skali regionalnej, stała się międzynarodową spółką technologiczną aktywną na światowym rynku pojazdów. Swój sukces ZF zawdzięcza nie tylko innowacyjnym technologiom, ale też odpowiednio wczesnej ekspansji na nowe rynki oraz udanym przejęciom. W roku, w którym świętuje […]

Sachs Race Cup 2015 – szczegóły wydarzenia
Sachs Race Cup 2015 – szczegóły wydarzenia

Tegoroczny Sachs Race Cup 2015 będzie już trzecią edycją wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza branży motoryzacyjnej w Polsce. Co tym razem czeka na jego uczestników? Szkolenia Sachs Race Cup 2015 to akcja skierowana do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. Podobnie jak w latach ubiegłych, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!