Wzrosła produkcja opon w Polsce

, 3 marca 2015, 15:19

W 2014 roku firmy członkowskie PZPO wyprodukowały w Polsce ponad 35,6 mln opon. To o 2,9 mln sztuk więcej, niż rok wcześniej. Łagodna zima wpłynęła na wyniki sprzedaży. W pierwszej połowie 2014 sprzedano więcej opon letnich, zmalała zaś liczba sprzedanych zimówek.

Sprzedaż opon na rynku krajowym zmalała, w porównaniu do 2013 roku. Jest to głównie efekt łagodnej zimy. Większość produkowanych u nas opon jest jednak eksportowana.

– „Liczba pojazdów w naszym kraju ciągle rośnie, a produkowane opony są przeznaczane w dużej mierze na eksport. Dobre wyniki sprzedaży firm członkowskich bardzo nas cieszą” – mówi Piotr Sarnecki.

Produkcja opon to ważny element przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Od 1995 roku inwestycje przekroczyły 7,7 mld zł. Tylko w 2014 roku zainwestowano ponad 526 mln zł.

Dowiedz się więcej

Produkcja i inwestycje w branży oponiarskiej – podsumowanie 2014 r.
Produkcja i inwestycje w branży oponiarskiej – podsumowanie 2014 r.

Ubiegły rok nie przyniósł wyjątkowego ożywienia w branży oponiarskiej. Wykazał jednak rosnącą stabilność. Wzrosła produkcja opon, firmy zdecydowały się również na spore inwestycje. Fabryki należące do firm członkowskich Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w Polsce wyprodukowały ponad 35,6 mln opon w 2014 roku, co dało 134 tysięcy sztuk produkcji dziennie. Jest to wynik większy o […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!