Jest potencjalny inwestor dla Foty

, 14 listopada 2014, 10:22

Toruńska spółka CDE S.A. twierdzi, że znalazła nabywcę pakietu kontrolnego spółki Fota. Ma nim być szwajcarski fundusz inwestujący na terenie Europy. CDE porozumiało się z akcjonariuszami Foty w sprawie pozyskania dla firmy inwestora finansowego. Większościowy akcjonariusze oddadzą pakiet kontrolny w spółce, by została w niej przeprowadzona restrukturyzacja. Szwajcarzy przejmą akcje, jeśli uda się porozumieć z bankami wierzycielami.

– „Doszliśmy do porozumienia z większościowymi akcjonariuszami Fota S.A., którzy są skłoni oddać kontrolę nad spółką, ponieważ zależy im na przetrwaniu firmy, marki i zapewnieniu miejsc pracy lokalnych społeczności. Wejście inwestora pozwoli na jej restrukturyzację i powrót do pełnej działalności operacyjnej” – tłumaczy Paweł Jankowski, wiceprezes CDE S.A.

Potencjalnym nabywcą pakietu kontrolnego Fota S.A. w upadłości układowej jest szwajcarski fundusz prowadzący inwestycje na terenie całej Europy.

– „Spółka Fota SA jest atrakcyjnym podmiotem dla inwestora. Jesteśmy na końcowym etapie rozmów. Niemniej to od wierzycieli pozaukładowych (Banków) zależy czy fundusz zdecyduje się na transakcję.  Obie strony wciąż nie osiągnęły porozumienia. Procedowana umowa przewiduje obydwa możliwe scenariusze i zabezpiecza inwestorowi możliwość wyjścia z transakcji w wypadku, gdy kwestie zadłużenia bankowego nie zostaną doprecyzowane” – zastrzega Paweł Jankowski.

– „To bardzo dobra  informacja, że znalazł się inwestor gotowy wziąć odpowiedzialność za restrukturyzację firmy i wyprowadzenie jej na prostą. Decyzje poprzedniego zarządu, który przejął zarządzanie spółką po odejściu założyciela firmy ma emeryturę, doprowadziły ją na skraj bankructwa. Sprawa ma swój finał w sądzie upadłościowym. Moim nadrzędnym celem jest uratowanie firmy i przywrócenie jej wiarygodności” – komentuje Jakub Fota, prezes spółki.
 

Dowiedz się więcej

Inter Land kończy współpracę z GroupAuto Polska
Inter Land kończy współpracę z GroupAuto Polska

Zarząd Inter Land poinformował, że wraz z końcem bieżącego roku spółka zakończy swoją współpracę z GAU PL. W krótkim komunikacie zarządu czytamy: „Zarząd Spółki Inter Land Sp. z o.o. Sp. K. informuje, iż umowa o współpracy z GAU PL z siedzibą w Warszawie zawarta w dniu 2 stycznia 2014 wygasa z dniem 31.12.2014. O planach […]

Zmiana w Zarządzie Fota SA
Zmiana w Zarządzie Fota SA

Pod koniec czerwca zakończyła się 3-letnia kadencja Zarządu spółki Fota S.A. (obecnie w upadłości układowej). W związku z tym Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania Zarządu w jednoosobowym składzie na nową trzyletnią kadencję. Obyło się bez niespodzianek – do sprawowania funkcji Prezesa Zarządu spółki Fota S.A. w upadłości układowej powołano Jakuba Fotę. Jakub Fota […]

Fota S.A. z oficjalnym profilem na Facebooku
Fota S.A. z oficjalnym profilem na Facebooku

Firma FOTA S.A. uruchomiła oficjalny profil na portalu społecznościowym Facebook. Ma on służyć do codziennego przekazywania informacji na temat działalności firmy, oferty i promocji. Codziennie aktualizowany fanpage ma dostarczać aktualnych informacji na temat oferty sprzedażowej i promocji. Pojawią się tam także relacje z imprez, szkoleń oraz konkursów. Oprócz komunikatów marketingowych, każdego dnia tygodnia na facebookowej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 14 listopada 2014, 11:10 0 0

Zycze powodzenia:-)

Odpowiedz

Anonim, 14 listopada 2014, 13:23 0 0

ciekawe jak skończy Cempol z Wałbrzycha ?

Odpowiedz

Anonim, 14 listopada 2014, 18:21 0 0

Czy to nie sztuczne napedzanie kasy, akcje strzelily w gore

Odpowiedz

Anonim, 14 listopada 2014, 18:21 0 0

Czy to nie sztuczne napedzanie kasy, akcje strzelily w gore

Odpowiedz

Zenek, 16 listopada 2014, 14:52 0 0

Fota atrakcyjnym podmiotem??? Dobre !!!!

Odpowiedz

zdzisek, 17 listopada 2014, 9:22 0 0

akurat przed raportem kwartalnym pokazują takie informacje, a raport fatalny,

Odpowiedz

Zenon, 17 listopada 2014, 19:02 0 0

Teraz tylko czekać na focha foty :-) Jak u prawdziwej panny na wydaniu hi hi

Odpowiedz

MN, 19 listopada 2014, 19:25 0 0

Kurde, myślałem, że Elit kupi...w końcu Rhiag, Alpha 5 i inne dyrdymały :-)

Odpowiedz

Anonim, 20 listopada 2014, 19:54 0 0

Ściema i nic więcej. Od roku już gadają że inwestor jest i że bedzie lepiej.

Odpowiedz

ministrant, 22 listopada 2014, 17:24 0 0

Z Torunia????? Może O.Rydzyk??? Módlcie się za wczasu :-)

Odpowiedz

AK, 9 grudnia 2014, 21:46 0 0

Kto by chciał kupić takie dziadostwo??

Odpowiedz

Anonim, 13 grudnia 2014, 20:50 0 0

a ja cały czas współpracuję i nie narzekam.filia jest w łomży i staramy się utrzymać ja.mam reklamę na każdym aucie i wcale się nie wstydzę. trzeba wspierać a nie narzekać gdyż nie długo nie będzie nic naszego. ale to właśnie jest nie wiedza i zazdrość że jeszcze ktoś się stara podnieść. SEBKOL.

Odpowiedz