Continental wycofuje wniosek o upadłość Art-Gumu

, 30 września 2014, 13:39

Kilka dni temu spółka Continental Opony Polska złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości, zależnej od Fota SA, spółki Art-Gum. Powodem były nieuregulowane zaległości finansowe w kwocie ponad 4,5 mln zł. Obecnie spółki doszły już do porozumienia i wniosek został wycofany.

źródło zdjęcia: flickr, John LiuMotywując złożenie wniosku, Continental Opony Polska zaznaczył, że Art-Gum nie ma możliwości spłaty zadłużenia. Z tą tezą nie zgodziła się spółka Fota SA. Strony natychmiast przystąpiły do negocjacji, które zaowocowały kompromisem. Pełnomocnik spółki Continental Opony Polska będącej wierzycielem zależnej od Fota SA spółki Art-Gum przesłał  do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej wniosek o cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości Art-Gum.

W oficjalnym komunikacie, Fota SA podkreśla, że wobec znacznego uregulowania zobowiązań Art-Gum wobec Continental Opony Polska, dokonując wzajemnych potrąceń i rozliczeń, strony w sposób polubowny doprowadziły do wyjaśnienia okoliczności zarówno zadłużenia jak i złożonego wniosku o ogłoszenie upadłości.

W międzyczasie Fota SA poinformowała o sprzedaży części swoich akcji. Spółki NEWCREDIT OÜ z siedzibą w Tallinnie oraz Ergomed sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kupiły łącznie kilkanaście procent akcji spółki. NEWCREDIT posiada obecnie 1 110 000 szt. akcji, co stanowi 11,68% kapitału zakładowego Fota S.A. w upadłości układowej, natomiast Ergomed 600 000 akcji, czyli 6,37 % kapitału zakładowego spółki.

źródło: Fota SA, Newseria Biznes

Dowiedz się więcej

Zmiana w Zarządzie Fota SA
Zmiana w Zarządzie Fota SA

Pod koniec czerwca zakończyła się 3-letnia kadencja Zarządu spółki Fota S.A. (obecnie w upadłości układowej). W związku z tym Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania Zarządu w jednoosobowym składzie na nową trzyletnią kadencję. Obyło się bez niespodzianek – do sprawowania funkcji Prezesa Zarządu spółki Fota S.A. w upadłości układowej powołano Jakuba Fotę. Jakub Fota […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 30 września 2014, 21:24 0 0

teraz tylko towar i wzrosty na giełdzie:):)

Odpowiedz

Anonim, 1 października 2014, 12:19 0 0

własnie tylko towar ale gdzie kasa na ten towar ?

Odpowiedz

Anonim, 4 października 2014, 12:49 0 0

P.Kruk odszedł i firma się podnosi .

Odpowiedz

El Camino, 27 maja 2015, 15:14 0 0

Gro ludu z Art Gum-u przeszła do IC, które zapłaciło za towar nieodebrany przez Art-a (nie mieli czym zapłacić). Czyli hajsik się znalazł i było czym zapłacić Contiemu. :)

Odpowiedz