Moto-Profil awansuje na liście największych polskich firm

, 25 kwietnia 2014, 11:54

Moto-Profil umocnił swoją pozycję na liście największych polskich firm ,,Rzeczpospolitej”. Dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa zanotował jeden z największych wzrostów pozycji na tegorocznej liście 500 największych firm, opracowanej przez redakcję pisma.

Moto-Profil jest właścicielem marki ProfiAuto i jedynym w Polsce członkiem grupy Temot International. W ciągu roku awansował aż o 100 pozycji na liście „Rzeczpospolitej” i zajął 377 miejsce w aktualnym rankingu, plasując się jednocześnie na 31. miejscu wśród największych firm na Śląsku. Awans jest efektem wyników finansowych firmy. Podczas układania listy uwzględniano dane finansowe – m.in. przychody ze sprzedaży, które w przypadku Moto-Profil wzrosły w 2013 roku o niemal 30 procent. Firma zanotowała także wzrost pozycji w rankingu wartości przedsiębiorstw, który uzupełnia zestawienie „Rzeczpospolitej”.

– „Cieszymy się, że obrana przez nas strategia rozwoju owocuje w ten sposób, a mimo skomplikowanej sytuacji w branży motoryzacyjnej, na liście 500 największych firm znalazło się miejsce zarówno dla producentów samochodów, jak i przedstawicieli rynku aftermarket – także tych z rodzimym kapitałem" – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil sp. z o.o.

W 2013 roku Moto-Profil obchodził 20-lecie istnienia. Firma działa na rynkach: polskim, czeskim, słowackim, niemieckim, litewskim, łotewskim, ukraińskim, węgierskim oraz rumuńskim, współpracując z ok. tysiącem partnerów handlowych. W czerwcu ubiegłego roku znalazła się w pierwszej dziesiątce laureatów prestiżowego konkursu European Business Awards (EBA) 2012/2013 w kategorii Import/Export i została uhonorowana przyznawanym w ramach EBA wyróżnieniem Ruban D’Honneur.

Dowiedz się więcej

Weź udział w treningu wiedzy ProfiAuto i wygraj telewizor!
Weź udział w treningu wiedzy ProfiAuto i wygraj telewizor!

46-calowy telewizor LED, wieża HI-FI oraz tablet to główne nagrody w naszym najnowszym Treningu Wiedzy. Aby zdobyć jedną z nich, należy wykazać się znajomością marki ProfiAuto – ogólnopolskiej sieci sklepów i hurtowni motoryzacyjnych. Trening wiedzy: Sieć ProfiAuto ProfiAuto to marka zrzeszająca hurtownie, sklepy i serwisy samochodowe. Można otrzymać w niej części renomowanych dostawców do wszystkich […]

Wyróżnienie Ruban D’Honneur dla firmy Moto-Profil
Wyróżnienie Ruban D’Honneur dla firmy Moto-Profil

Moto-Profil znalazł się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu European Business Awards (EBA) 2012/2013 w kategorii Import/Export. Firma dołączyła tym samym do grona firm uhonorowanych przyznawanym w ramach EBA wyróżnieniem Ruban D’Honneur, wręczanym krajowym zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach. European Business Awards Wśród nominowanych firm z Polski, to właśnie Moto-Profil został krajowym zwycięzcą, kwalifikując się do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 25 kwietnia 2014, 14:05 0 0

niestety nie udało mi się dotrzeć do tegorocznej listy.. .ale z tego co widzę Moto-Profil według tego samego rankingu w zeszłym roku miał 520 milionów przychodu. skoro w tym roku był 30% wzrost to oznacza, że wynik tegoroczny jest już bliski 700 milionów. we wcześniejszym artykule jeżeli się nie mylę, czytałem, że duża w tym zasługa eksportu.

co ciekawe - fota w 2012 miała ~700 milionów.. a teraz w 2013 ma ~500. Zupełnie jakby obie firmy zamieniły się miejscami :-)

gratulacje dla Moto-Profil za taki postęp i oby tak dalej.

Odpowiedz

Anonim, 30 kwietnia 2014, 10:53 0 0

serdecznie gratuluję, bo te wyniki to nie tylko cyferki, ale ciężka praca ludzi, często niezastąpionych - pozdrawiam kolegów MP

Odpowiedz

Anonim, 30 kwietnia 2014, 12:34 0 0

nie ma ludzi niezastąpionych

Odpowiedz

Anonim, 30 kwietnia 2014, 14:38 0 0

Nie pozostaje nic jak tylko pogratulować. Jedyna hurtownia która się nie zeszmaciła w handlu hurtowym. Nie licząc wpadki z motofactory czy abakiem. Współpracują z konkretnymi graczami na rynku lokalnym a inne sieciówki niech sie zabijają o garażowców.

Odpowiedz

Anonim, 30 kwietnia 2014, 22:54 0 0

Tak są super..zwłaszcza dla handlowców zapitalających na umowy zlecenie przez kilka lat!!!

Odpowiedz

Anonim, 30 kwietnia 2014, 23:02 0 0

Racja-MP nie zabija się o garażowców, nie musi bo ma swoich odbiorców czyt. Profi Auto, którzy wożą towar gdzie się da czy jest firma czy jej niema...

Odpowiedz

Anonim, 2 maja 2014, 10:53 0 0

O co chodzi z tym motofactory i abakiem?

Odpowiedz

Anonim, 2 maja 2014, 18:27 0 0

Może Moto Factory to delikatnie mówiąc niekonsekwencja, ale Abak,? Czemu?

Odpowiedz

Anonim, 6 maja 2014, 23:11 0 0

na rynku polskim to niestety nie zrobili przyrostu a raczej spadki ciągle notują bo tu pozostali dystrybutorzy przejęli rynek. lepszy wynik jest związany z exportem ale zobaczymy jak długo dostawcy na to pozwolą bo już jest sporo skarg które kierują zagraniczni dystrybutorzy także szybko się to może skończyć

Odpowiedz

Anonim, 10 maja 2014, 21:38 0 -1

Likwidacja abaka na 1000leciu i brak możliwości odbioru towaru osobiście w nowej siedzibie to pierwszy gwóźdź do trumny moto profilu . Teraz jak zamawiasz towar to musisz dzwonić pół godziny przed wyjazdem bo nie wezmą na trasę i wyjedzIe dopiero za dwie godziny, miało być lepiej jest DRAMAT i ta nowa firma transportowa co towar z Chorzowa do Siemianowic wiezie minimum dwie godziny, porażka !!!

Odpowiedz