Upadłość spółki zależnej Fota SA

, 4 kwietnia 2014, 11:38

Zarząd spółki Autoprima Slovakia, zależnej od Fota SA w upadłości układowej, złożył do sądu pozew o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

Zarząd firmy Autoprima Slovakia przyznał się do utraty płynności finansowej, obecnie bez szans na zmianę tego stanu rzeczy. Przychody nie wystarczają firmie na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania, a także na uregulowanie wymaganych zobowiązań pieniężnych.

Według zarządu Fota SA, potencjalne ogłoszenie upadłości przez słowacką Autoprimę nie będzie miało negatywnego wpływu na przyszłą sytuację polskiej spółki, w szczególności z uwagi na brak konieczności dalszego udzielania wsparcia finansowego dla Autoprimy w przyszłości. Sytuacja nie przełoży się na bieżący wynik finansowy Foty, co w konsekwencji pozwoli przygotować się jej do spłaty wierzycieli postępowaniu układowym.

Ostatnie dni przyniosły także dobre wiadomości dla spółki Fota SA. Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku Wydział VI Gospodarczy po rozpoznaniu sprawy z wniosku spółki postanowił zawiesić na okres 3 miesięcy (do 27 czerwca 2014 r.) postępowanie egzekucyjne prowadzone przeciwko spółce w upadłości układowej wszczęte przez komornika na wniosek wierzyciela Banku Zachodniego WBK S.A.

Dowiedz się więcej

Kolejne postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA
Kolejne postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA

Nie kończą się problemy spółki Fota SA, będącej obecnie w upadłości układowej. Po raz kolejny, na wniosek Banku Zachodniego WBK, postępowanie przeciwko spółce powziął komornik sądowy. Zarząd Fota SA poinformował, że postępowanie w stosunku do spółki wszczął Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia. Postępowanie toczy się na kwotę ponad 2,287 mln zł. Przedmiotowe postępowanie […]

Sąd zawiesza postępowania egzekucyjne przeciwko Fota SA
Sąd zawiesza postępowania egzekucyjne przeciwko Fota SA

Sąd zdecydował się na zawieszenie dwóch postępowań egzekucyjnych, prowadzonych przez komorników przeciwko spółce Fota SA. Decyzję podjęto na wniosek zarządu spółki, znajdującej się obecnie w upadłości układowej. Druga szansa dla Fota SA? Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku Wydział VI Gospodarczy po rozpoznaniu sprawy postanowił zawiesić na okres 3 miesięcy (do 16 kwietnia 2014 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 4 kwietnia 2014, 15:49 0 0

dopóki walczysz jesteś zwycięzcą - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)

Odpowiedz

Anonim, 6 kwietnia 2014, 10:44 0 0

Na woj­nie ten wyg­ry­wa, kto naj­mniej błędów popełnia. - Napoleon Bonaparte

Odpowiedz

Anonim, 7 kwietnia 2014, 8:33 0 0

nie interesuje mnie to - Ja

Odpowiedz

Anonim, 7 kwietnia 2014, 11:21 0 0

A o upadłości Cempolu ani słowa. :(

Odpowiedz

Anonim, 7 kwietnia 2014, 21:07 0 0

Cempol nie był konkurencją dla CARSU to go nie opisywali....

Odpowiedz

Anonim, 17 kwietnia 2014, 22:40 0 0

Cempolu już nie ma...skoro Artur H. będzie prowadził filię AP to o czym mowa Panowie ;-)

Odpowiedz

Anonim, 4 maja 2014, 3:06 0 0

Niby tak Cempol od jakiegoś czasu ma padać, a nadal działa, pewnie przetrwają ale trochę bardziej okrojeni, chociaż kto to wie. Co by nie mówić bazę klientów mają sporą, nie wiem jak teraz z dostawcami.

Odpowiedz

Anonim, 20 maja 2014, 17:22 0 0

A jaką i gdzie filie bedzie prowadzil Artur H. z bratem ?

Odpowiedz