Fabryka Volkswagena we Wrześni pod Poznaniem

, 19 marca 2014, 16:17

Następca dostawczego samochodu Volkswagen Crafter będzie produkowany w Polsce. Niemiecki koncern ogłosił, że nowa fabryka powstanie w miejscowości Września, niedaleko Poznania.

Fabryka Volkswagena we Wrześni będzie pierwszą od wielu lat dużą inwestycją producenta samochodów w Polsce. Poprzednią była budowa montowni samochodów MAN Trucks w Niepołomicach.

Inwestycja Volkswagena może być sygnałem dla potencjalnych inwestorów z sektora motoryzacyjnego, także dla producentów części i komponentów, do lokalizowania swoich fabryk na terenie Polski. Duża grupa dostawców do aktualnie wytwarzanej generacji Craftera może zainteresować się przeniesieniem produkcji. Aktualna generacji Craftera wytwarzana jest w zakładach Daimlera w Ludwigsfelde wraz z bliźniaczym Mercedesem Sprinterem.

Budowa fabryki we Wrześni ma rozpocząć się jesienią. Docelowo zakład da zatrudnienie ponad 2 tys. ludzi.

Dowiedz się więcej

Zestawy stabilizatora Meyle HD w Auto Partner SA
Zestawy stabilizatora Meyle HD w Auto Partner SA

W ofercie Auto Partner SA pojawiły się zestawy stabilizatora Meyle HD do aut grupy VW – Seata Ibizy, Skody Fabii oraz Volkswagena Polo. Zestawy zawierają wszystkie części montażowe. Objęte są czteroletnią gwarancją producenta. Meyle HD w Auto Partner SA W przypadku niektórych modeli samochodów z grupy Volkswagen, wraz z upływem czasu może dojść do pęknięcia […]

Przewód intercooler-turbina do silnika 1.9 TDI w ofercie Auto Partner SA
Przewód intercooler-turbina do silnika 1.9 TDI w ofercie Auto Partner SA

W Auto Partner SA pojawił się przewód intercooler-turbina do popularnego silnika 1.9 TDI, montowanego w samochodach grupy Volkswagen. Przewód znajduje zastosowanie w przypadku silników 1.9TDI 130KM AWX/AVF: Nr.kat.3B0145828G Nr.kat.3B0145828F Nr.kat.3B0145828D   Produkt jest dostępny pod nr: SCE0002. Cena detaliczna netto wynosi 178,50 zł.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!