ZF Lenksysteme poszerza portfolio ZF Services

, 29 października 2013, 12:06

Wraz z początkiem 2014 roku ZF Services (spółka koncernu ZF Friedrichshafen AG) przejmie kompetencje ZF Lenksysteme GmbH (spółka joint venture, w której równe udziały posiadają ZF i Robert Bosch GmbH) w zakresie sprzedaży przekładni, pomp układu wspomagania oraz kolumn kierowniczych na niezależnym, międzynarodowym rynku części zamiennych.

ZF Lenksysteme – nowa marka i lepsze wsparcie dla warsztatów

Działalność firmy ZF Lenksysteme GmbH będzie skupiona wyłącznie na produkcji i regeneracji wyżej wymienionych części. Od 2014 roku, pełne portfolio jej produktów będzie sprzedawane przez ZF Services pod nowo utworzoną marką ZF Lenksysteme. Reorganizacja zapewni obu spółkom większą konkurencyjność.

Dr. Ulrich Walz, Członek Zarządu ZF Services odpowiedzialny za marketing i rozwój firmy na nowych rynkach twierdzi, że wprowadzenie nowej marki oznaczać będzie wiele korzyści:

– ,,Począwszy od 2014 roku, nasi klienci będą mieli dostęp do pełnego portfolio części ZF Lenksysteme sprzedawanych przez jedną firmę i przy zachowaniu jasnych warunków współpracy oraz ujednoliconego procesu logistycznego. Nowa marka bez wątpienia zapewni nam dodatkowe możliwości rozwoju na globalnym rynku części zamiennych."

W pierwszej kolejności, ZF Services planuje między innymi optymalizację dostępności nowych produktów i usług. Firma ZF Lenksysteme GmbH opracowuje, wytwarza i zaopatruje w elementy układu kierowniczego producentów pojazdów na całym świecie. Produkuje również części zamienne w jakości jak na pierwszy montaż. Już wcześniej, ZF Services i ZF Lenksysteme GmbH stworzyły w wielu krajach Europy system logistyczny z udziałem dystrybutorów hurtowych, zapewniający łatwiejszy dostęp do regeneracji układów kierowniczych. Takie działania będą teraz rozwijane na całym świecie.

W pierwszej połowie 2013 roku, do aftermarketowej oferty ZF Lenksysteme dołączonych zostało 139 nowych pozycji, a wśród nich m.in.: elektroniczna przekładnia kierownicza do BMS serii 5 i 6 oraz Opla Astra GT, hydrauliczna przekładnia kierownicza do Mercedesa E-Class 4Matic oraz hydrauliczna pompa układu kierowniczego do Audi Q5. Pierwszy samodzielny katalog marki ZF Lenksysteme („Przekładnie, pompy i kolumny kierownicze do pojazdów osobowych”), został zaprezentowany na targach Equip’ Auto w Paryżu (16-20 października 2013 roku). W 2014 roku, w ofercie ZF Services znajdą się również części ZF Lenksysteme do pojazdów użytkowych i autobusów, w tym m.in. przekładnie i wały kierownicze.

W związku z reorganizacją, na jeszcze lepsze wsparcie mogą też liczyć warsztaty:

– ,,Wspólnie z firmą Bosch zaplanowaliśmy wykorzystanie sieci ZF Services ProTech, Bosch Service oraz AutoCrew, w tym połączone działania szkoleniowe. Chcemy zainteresować nową częścią naszego portfolio jak największą ilość klientów." – komentuje Dr. Ulrich Walz.

Marka ZF Parts, pod którą firma ZF Services do tej pory sprzedawała elementy układu kierowniczego, pozostanie w jej portfolio. Będą nią jednak sygnowane tylko wybrane produkty np. zestawy serwisowe do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów w pojazdach osobowych, wprowadzone do sprzedaży wiosną 2013 roku.

 

Dowiedz się więcej

Dwumasowe koła zamachowe – eksploatacja i serwisowanie
Dwumasowe koła zamachowe – eksploatacja i serwisowanie

Eksperci ZF Services radzą, jak właściwie użytkować i serwisować dwumasowe koła zamachowe. Ten element montowany jest obecnie już w ponad 75% pojazdów produkowanych na rynek europejski. DKZ we współczesnych samochodach Coraz bardziej powszechne wykorzystanie DKZ we współczesnych pojazdach nie jest podyktowane jedynie dążeniem do poprawy komfortu jazdy poprzez skuteczniejszą filtrację drgań w układzie przeniesienia napędu. […]

Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów – porady ZF
Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów – porady ZF

Do trwałości skrzyń ZF przyczynia się wysokowartościowy, częściowo lub pełnosyntetyczny olej LifeguardFluid, którym napełniane są już na etapie produkcji. W normalnych warunkach może on skutecznie spełniać swoją rolę nawet przez cały okres eksploatacji pojazdu. Jednak duże obciążenie skrzyni biegów np. poprzez szybką, sportową jazdę lub częstą jazdę z przyczepą, może skutkować koniecznością jego wymiany. Skrzynie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!