Wysokie tempo rozwoju branży CFM w Polsce

, 26 lipca 2013, 11:54

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów finansują i zarządzają łącznie blisko 108,5 tys. pojazdów w Polsce. Flota PZWLP zwiększyła się w ciągu roku aż o 8%.

Leasing zamiast zakupu auta lekarstwem na kryzys?

Na koniec drugiego kwartału 2013 roku floty 17 najważniejszych na polskim rynku firm zajmujących się leasingiem i wynajmem aut firmowych, zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, liczyły łącznie 108 448 aut. Oznacza to wzrost o 8% (7 998 samochodów) w stosunku do końca czerwca 2012 roku. Większość, bo aż 85.539 pojazdów, co stanowi 79% łącznej floty firm PZWLP, była finansowana i zarządzana w ramach usługi full service leasingu.

W leasingu z serwisem znajdowało się 13 710 aut, a w wyłącznym zarządzaniu 9 199 samochodów. Na 8% wzrost flot PZWLP w ciągu roku niemalże w całości wpływa zwiększenie się wolumenu pojazdów w usługach full service leasingu i leasingu z serwisem. Floty w wyłącznym zarządzaniu powiększyły się w ciągu ostatnich 12 miesięcy jedynie o 30 aut. W stosunku do końca pierwszego kwartału bieżącego roku, floty PZWLP powiększyły się o 3,3% (3.442 pojazdy).

Wśród blisko 108,5 tys. pojazdów we flotach PZWLP, do najpopularniejszych samochodów należą obecnie między innymi Ford Focus, Skoda Fabia, Toyota Yaris, Skoda Octavia, Suzuki Swift i Hyundai i20.

Łączny wolumen flot firm członkowskich wraz z niezrzeszoną, ale wspólnie raportującą z PZWLP, firmą Masterlease, wynosi po drugim kwartale 2013 roku ponad 129 tys. aut. Po pierwszym półroczu 2013 r. PZWLP posiada 72% udział w całości rynku (full service leasing, leasing z serwisem oraz wyłączne zarządzanie), a wspólnie z Masterlease jest to aż 85%. Udział PZWLP wyłącznie w rynku full service leasingu kształtuje się obecnie na poziomie 75%.

Dowiedz się więcej

Branża wynajmu pojazdów rozwija się – raport PZWL
Branża wynajmu pojazdów rozwija się – raport PZWL

Według statystyk podanych przez członków Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów branża wynajmu samochodów w Polsce rozwija się w stałym tempie. Stabilny rozwój branży wynajmu pojazdów Według statystyk podanych przez członków PZWLP, rozwój organiczny Związku wyniósł 9 procent w porównaniu roku 2012 do 2011. Z piętnastu raportujących firm PZWLP, czternaście zanotowało wzrosty. Według stanu na […]

Branża wynajmu i leasingu pojazdów notuje dynamiczny wzrost
Branża wynajmu i leasingu pojazdów notuje dynamiczny wzrost

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów notuje duże wzrosty. Łączna liczba pojazdów finansowanych i zarządzanych przez firmy członkowskie PZWLP wzrosła w ciągu roku o 10,1%. Flota liczy już obecnie prawie 112,5 tysiąca samochodów. Leasing i wynajem długoterminowy coraz bardziej popularny W samym trzecim kwartale łączna liczba pojazdów we flotach PZWLP zwiększyła się o blisko 4 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!