Młodzi kierowcy w starych samochodach

, 20 czerwca 2013, 8:15

Młodzi kierowcy samochodów poruszają się w ruchu drogowym bardzo często starymi autami, w przypadku których występuje znacznie zwiększona liczba usterek. Pokazują to wyniki przeprowadzonej akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego SafetyCheck 2012.

Młodzi nie inwestują w naprawy samochodów

Volkswagen_Golf_IPodczas przeglądu w czterech na pięć samochodów osobowych (78%) stwierdzono usterki wpływające w istotny sposób na bezpieczeństwo. W pokaźnej części były to usterki układu hamulcowego, podwozia i ogumienia. W samochodach, w których zaobserwowano usterki diagności stwierdzili średnio 3,3 usterek. Pojazdy te posiadały średni przebieg na liczniku rzędu 130300 km, a ich średni wiek wynosił 11,3 roku. Średnia wieku dla pojazdów poruszających się w Niemczech wynosi 8,7 lat.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że kierowcy nie zawsze mogą również polegać na elektronicznych systemach bezpieczeństwa, takich jak ABS, poduszki powietrzne, czy też ESP/ASR. Podczas badań stwierdzono, że prawie co piąty system ESP/ASR (11%) i około 3% poduszek powietrznych, oraz systemów zapobiegających zablokowaniu kół nie spełniało swojej funkcji.

Dowiedz się więcej

Tuning samochodów – uważaj na części, które montujesz
Tuning samochodów – uważaj na części, które montujesz

Rzeczoznawcy DEKRA ostrzegają, że kto nie uważa podczas wykonywania tuningu, ten szybko może mieć problemy z Policją lub podczas przeprowadzania najbliższych badań okresowych. Świadomość tego faktu powinni mieć także mechanicy, aby uniknąć problemów z reklamacjami. Tuningowanie z głową Rzeczoznawcy zalecają wszystkim zainteresowanym przeprowadzeniem tuningu, aby przed dokonaniem zakupu przewidzianej do montażu części uzyskali szczegółowe informacje […]

Nowa siedziba DEKRA w Warszawie
Nowa siedziba DEKRA w Warszawie

Międzynarodowa organizacja rzeczoznawcza DEKRA otworzyła swą nową siedzibę w Warszawie. DEKRA łączy trzy siedziby w jedną W nowej siedzibie około 60 pracowników będzie zapewniać obsługę klientów w zakresie usług motoryzacyjnych, systemów certyfikacji, oraz usług z dziedziny budownictwa i nieruchomości. Dotychczas trzy spółki: DEKRA Polska, DEKRA Certification i DEKRA Industrial posiadały siedziby w stolicy Polski w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 czerwca 2013, 16:51 0 0

A skąd młodzi mają wziąć na naprawy czy nowe auta. Jak każdy chce pracowników z minimum 10 letnim doświadczeniem, a młodych to najlepiej do fast fooda niech frytki smażą. Ci co mają bogatych rodziców nie jeżdzą starymi. A swoją drogą te nowe (4-8) lat są nieraz gorsze niż te co mają 15 - 20 lat zależy jak kto dba.

Odpowiedz