Olej olejowi nierówny

, 22 sierpnia 2017, 22:00


Jak wiadomo, podstawowym parametrem określającym klasę oleju silnikowego jest jego lepkość. Jeżeli natomiast chodzi o zachowanie tej wartości wraz ze zmianą temperatury, wówczas mowa już o jakości lubrykanta. 

Dzięki filmowi zamieszczonemu na Youtube przez pewnego mechanika z USA, możemy zobaczyć jak bardzo różnią się między sobą oleje silnikowe i bynajmniej nie chodzi wyłącznie o cenę.

Ponieważ większość, z zamrożonych na potrzeby nagrania lubrykantów pochodzi od marek, nazwijmy to – umiarkowanie popularnych na naszym rynku, z przyjemnością nie zrobimy nikomu z naszego podwórka antyreklamy, zamieszczając całkiem interesujący film.

Mimo że temperatury, do których schłodzono oleje, są raczej niespotykane w naturalnych warunkach (no może z wyłączeniem dowolnego bieguna kuli ziemskiej), to patrząc na lubrykant z amerykańskiego dyskontu, może człowieka zmrozić. Szczególnie, kiedy zda sobie sprawę, co działoby się z silnikiem w jego aucie, gdyby powierzyć smarowanie olejowi tej klasy.

No zresztą zobaczcie sami:


W tym miejscu samo na usta ciśnie się pytanie: czy bylibyście zainteresowani podobnym testem olejów pochodzących od marek, które występują na Starym Kontynencie?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Celsjusz, 29 sierpnia 2017, 22:20 0 -1

Fachowe badanie

Odpowiedz

facebook.com/28cali, 31 sierpnia 2017, 7:25 1 0

Przecież jest mnóstwo filmów obrazujących zachowanie olejów z Europy ;-)

Odpowiedz

Pavlos 73, 17 września 2017, 20:23 0 0

hm... jaka kryptoreklama MOBIL 1 . w USA raczej posługują się skalą fahrenheit'a. Widać że to przygotowane pod Europejski rynek gdzie z tych 4 tylko Mobil 1 jest znany. Pozostaje pytanie czy redahtor jest taki niedouczony, czy też swoje ..... sami wiecie :)

Odpowiedz