Co się stanie, gdy wrzucisz bieg wsteczny podczas jazdy? [Film]

, 2 marca 2017, 14:02

Pewien kierowca postanowił sprawdzić, co się stanie, jeśli podczas jazdy samochodem z dużą prędkością wrzuci nagle wsteczny bieg.

Vlogera interesowała reakcja pojazdu z automatyczną skrzynią biegów. Test postanowił wykonać w Fordzie Fusion – sprzedawanej na rynku amerykańskim limuzynie, spokrewnionej ze znanym w Europie modelem Mondeo.

Kierowca rozpędził auto do wysokiej prędkości, wrzucił wsteczny bieg i…

Jak widzicie nic wielkiego się nie stało. Zautomatyzowana skrzynia pojazdu posiada zabezpieczenia przed niezamierzoną zmianą biegu na wsteczny. Przekładnia przeszła w tryb neutralny, by nie dopuścić do uszkodzenia. Próby nie przeszła jednak pomyślnie elektronika pojazdu. Wybranie biegu wstecznego spowodowało uruchomienie się kamery cofania. Nie wiemy, czy załączyło się także światło biegu wstecznego.

Pod żadnym względem nie próbujcie wykonywać podobnych testów w swoich samochodach. Reakcje mogą być różne w zależności od typów pojazdów i skrzyń biegów. Podobna zabawa może skończyć się poważną awarią lub nawet wypadkiem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Michaś N., 2 marca 2017, 17:59 2 0

W manulalu trzeba to zrobić!!!!

Odpowiedz