Zbudował przezroczysty silnik i nagrał jego pracę. Zobacz efekt.

, 1 lutego 2017, 9:58

Jeden z popularnych youtuberów zza oceanu, zajmujący się mechaniką pojazdową wpadł na pomysł jak pokazać swoim widzom pracę silnika w realnych warunkach eksploatacji. Efektem jest pokryta szkłem jednostka i niesamowite ujęcia, uzyskane dzięki technice slow-motion.

Autor wziął na warsztat leciwą konstrukcję marki Briggs & Stratton. Jest to silnik dolnozaworowy, montowany w starych pojazdach amerykańskich. Budowa silnika była odpowiednia do przeprowadzenia modyfikacji, m.in. zainstalowania przezroczystej głowicy.

Wszelkie procesy zachodzące w silniku po uruchomieniu przebiegają na tyle szybko, że mimo transparentności obudowy trudno byłoby uchwycić ich szczegóły gołym okiem. Właśnie dlatego autor zdecydował się na wykonanie kilku nagrań w najwyższej jakości 4K i w trybie spowolnienia (slow-motion).

Jak widać efekty pracy wyglądają znakomicie. Więcej filmów na temat tego przezroczystego silnika można znaleźć na kanale youtubera: https://www.youtube.com/user/805ROADKING

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

poprawiacz, 2 lutego 2017, 10:29 1 0

Cyt "Jeden z popularnych youtuberów zza oceanu, zajmujący się mechaniką pojazdową wpadł na pomysł jak pokazać swoim >widzą< pracę silnika w realnych warunkach eksploatacji."
Moim zdaniem WIDZOM.

Odpowiedz