„Młode Kadry” Inter Cars w Częstochowie

Witold Hańczka, 13 lutego 2013, 12:35

W Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie odbyła się inauguracja II edycji programu „Młode Kadry”. Zainteresowanie uroczystością przerosło oczekiwania samych organizatorów.

Młode Kadry w Częstochowie

Inter Cars Młode KadryCentrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie rozpoczęło współpracę z programem „Młode Kadry” Inter Cars. Na specjalnie zorganizowanej uroczystości obecni byli m.in. Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk, Prezes Inter Cars SA Robert Kierzek, Śląski Wicekurator Oświaty Tadeusz Żesławski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Ryszard Stefaniak, Przewodnicząca Komisji Edukacji przy Radzie Miasta Częstochowy Elżbieta Kunicka, przedstawiciele przedsiębiorstw miejskich, filii Inter Cars, partnerów programu oraz mediów.

Obecność tak wielu ważnych przedstawicieli władz, świadczy o tym, że częstochowianie bardzo poważnie podeszli do projektu, dostrzegając w nim szansę na rozwój szkolnictwa zawodowego. Potwierdziły to też przemówienia wygłoszone podczas uroczystości. Prezydent Miasta zaznaczył jak bardzo ważna jest współpraca pomiędzy biznesem i edukacją. Będąc absolwentem technikum, powiedział, że z własnego doświadczenie wie, iż wiedza zdobyta w szkole nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością, która czeka na młodych ludzi. Zadeklarował również pełne wsparcie ze strony władz miasta dla „Młodych Kadr”, jako programu mogącego pomóc młodzieży odnaleźć się na rynku pracy po zakończeniu szkoły.

Potrzebę dostosowania edukacji do kryteriów rynków zaakcentował również kurator. W swojej wypowiedzi przytoczył badania przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, z których jasno wynikało, że obecny system edukacji zawodowej nie spełnia swoich zadań. Uczniowie biorący udział w badaniu zaznaczyli również, że wiedza przekazywana przez kadrę nie jest przekazywana we właściwy sposób oraz nie przystaje do obecnych realiów. Programy takie jak „Młode Kadry” są odpowiedzią na ten rodzaj braków, stanowią pomost pomiędzy szkołą Inter Cars Młode Kadrya branżą. Głos zabrał także Prezes Inter Cars SA, Robert Kierzek. Poruszył ważną kwestię odpowiedzialności społecznej biznesu. Powiedział, że w biznesie nie tylko ważne jest zarabianie pieniędzy, ale również pozytywny wpływ na otoczenie przedsiębiorstwa. Poprzez podobne inicjatywy przedsiębiorcy mogą zmieniać na lepsze standardy obowiązujące w branży. Dlatego „Młode Kadry” są nie tylko doraźną pomocą dla jednostek edukacyjnych, ale również inwestycją, na której skorzysta w efekcie cały rynek.

Progam ,,Młode Kadry" oprócz dostarczania sprzętu dla szkół oraz przeprowadzania szkoleń dla młodzieży, przewiduje również kursy dla nauczycieli. Po przemówieniach zebranym gościom została przedstawiona prezentacja dotycząca projektu i jego założeń oraz film o Inter Cars SA, ukazujący jego historię oraz zakres działań. Odbyło się również podpisanie umowy współpracy przez Prezesa Inter Cars SA, Roberta Kierzka oraz Prezydenta Miasta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka.. Robert Kierzek odebrał również statuetkę przyznaną Inter Cars SA, jako przedsiębiorstwu przyjaznemu edukacji.

Następna uroczystość przekazania sprzętu w ramach programu „Młode Kadry” odbędzie się 19 marca 2013 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa przy ulicy Broniewskiego 14 w Białymstoku.

Dowiedz się więcej

Kolejna szkoła w programie Młode Kadry
Kolejna szkoła w programie Młode Kadry

W ramach programu Młode Kadry, organizowanego przez Inter Cars SA we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego, w Grudziądzu zostało uruchomione Regionalne Centrum Szkoleniowe. Po oficjalnym przekazaniu narzędzi i wyposażenia warsztatowego na ręce wiceprezydenta Grudziądza, uczestnicy uroczystości otwarcia mieli możliwość obejrzenia przekazanego sprzętu, oraz pracownie i warsztat w którym będzie ono wykorzystywane przez uczniów. Zaproszeni goście […]

Plany rozwoju Q-Service Moto
Plany rozwoju Q-Service Moto

Inter Cars SA pracuje nad rozwojem sieci warsztatów motocyklowych Q-Service Moto. Sieć Q-Service Moto obecnie liczy już 38 warsztatów i jest alternatywą dla właścicieli jednośladów  chcących serwisować swój motocykl poza serwisem autoryzowanym. W odróżnieniu od rynku napraw samochodowych, który jest zdominowany przez warsztaty niezależne, w przypadku napraw i usług serwisowych motocykli, stosunkowo dużą popularnością cieszą […]

„Młode Kadry” Inter Cars w Białymstoku
„Młode Kadry” Inter Cars w Białymstoku

Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Białymstoku rozpoczęło współpracę z programem „Młode Kadry” Inter Cars. Dystrybutor wraz ze swoimi partnerami dostarczył szkole nowoczesny sprzęt niezbędny do przeprowadzania zajęć praktycznych. Młode Kadry w ZSM w Białymstoku Kolejna szkoła zawodowa dołączyła do projektu Inter Cars ,,Młode Kadry". Tym razem jest to Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 im. […]

„Młode Kadry” Inter Cars w Nowym Sączu
„Młode Kadry” Inter Cars w Nowym Sączu

Program „Młode Kadry” Inter Cars rozpoczął współpracę z kolejną placówką. Tym razem jest to Zespół Szkół Samochodowych imienia Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu. Młode Kadry w nowosądeckim ZSS Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu jest kolejną placówką, która przy wsparciu firmy Inter Cars oraz jej partnerów została wyposażona w nowoczesny sprzęt […]

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim (14 lutego 2013, 12:11) ~ Ha ha a potem wpada taki kolo w korporację Pana O i mu piorą głowę że się do życia nie nadaje a on tu o odpowiedzialności społecznej pisze. Szkoda słów na takich gości.

0 0 Odpowiedź