Agromex wprowadzi do oferty myjnie samochodowe

, 24 stycznia 2013, 14:17

Istniejąca od ponad 20 lat spółka Agromex działa na rynku akcesoriów i części dla techniki rolniczej. W tym roku zamierza rozszerzyć swoją ofertę o amerykańskie, automatyczne myjnie bezdotykowe.

Systemy Razor i Washworl High Velocity

Pierwsze myjnie Agromex zostaną uruchomione jeszcze w 2013 r. W porównaniu do tradycyjnych systemów, amertykańskie automatyczne myjnie bezdotykowe mają pozwolić na obniżenie zużycie wody, prądu oraz środków chemicznych, a w konsekwencji niższe koszty funkcjonowania. 

Agromex myjnia RazorMyjnie bezdotykowe High Velocity i Razor będą atrakcyjnym rozwiązaniem dla kierowców. Umożliwiają w niedrogi i szybki sposób samodzielne umycie samochodu. Znika niebezpieczeństwo porysowania lakieru przez mechaniczne szczotki, nie trzeba także samodzielnie obsługiwać lancy. Proponowane przez Agromex, systemy myjące są skonstruowane tak, by można było je zamontować w każdym miejscu.

Jeżeli pomieszczenie jest do tego przystosowane to na specjalnie zaprojektowanych prowadnicach montowany jest do ściany wózek z ramieniem myjącym. Istnieje też możliwość umieszczenia suszarki razem z wózkiem myjącym. Drugim rozwiązaniem, które można zastosować jest montaż myjni na specjalnie zaprojektowanej dla niej ramie. Myjnie High Valecity i Razor mogą być również umieszczone w pomieszczeniach zbudowanych z lekkich konstrukcji bądź w takich, w których znajdowały się wcześniej myjnie szczotkowe.

Technologia High Velocity i Razor

Automatyczna myjnia High Velocity to system oparty o specjalne ramię zawierające 18 dysz myjących. Jego pracę nadzoruje system Virtual Attendant służący do manewrowania ramieniem, tak, aby nie uszkodził wystających lusterek lub haków. Ważnym elementeMyjnie Razor Agromexm, o którym należy wspomnieć jest możliwość usuwania zabrudzeń znajdujących się na podwoziu auta. Specjalnie zamontowana konstrukcja czyści podwozie, felgi i progi pojazdu.  Określenie myjni, jako automatyczna oznacza, że pracuje ona sama. Możliwe jest to dzięki systemowi, VS2 (Vehicle Sizing System) służącemu do monitorowania pracy myjni oraz oprogramowaniu Washview, które pozwala nadzorować pracę urządzenia za pomocą komputera, smartfonu bądź tabletu.   W celu zwiększenia efektywności mycia wykorzystuje się zmiękczoną wodę, która ułatwia działanie środków chemicznych. Mechanizm może też być wyposażony w system odwróconej osmozy. Spłukiwanie taką wodą wspomaga proces suszenia i sprawia, że po umyciu nie ma na aucie zacieków. High Velocity myje z wykorzystaniem piany trójkolorowej, która nadaje połysk i wrażenie nowości auta. 

Rozwiązania zastosowane w systemie Razor są wzbogacone o dodatkowe funkcje takie jak: tzw., VS2 system pomiaru pojazdu czy system Flex Pass służący do rozprowadzania piany. 


 

Dowiedz się więcej

Auto-Spa zarobiła na myjniach
Auto-Spa zarobiła na myjniach

Auto-Spa – operator myjni bezdotykowych – uzyskał w 2010 roku skonsolidowane przychody w wysokości 14 mln zł. Grupa osiągnęła wynik EBITDA w wysokości 2,6 mln zł i wygenerowała 2,1 mln zł zysku netto. W 2010 roku działania Auto-Spa koncentrowały się na rozbudowie sieci myjni bezdotykowych i przygotowaniu programu franczyzowego. Grupa wygenerowała skonsolidowane przychody w wysokości […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!