ZF na plusie – wyniki sprzedaży firmy w roku 2012

, 16 stycznia 2013, 13:51

Firma ZF Friedrichshafen AG zaprezentowała wstępne wyniki sprzedaży za rok 2012. Koncern osiągnął w tym czasie poziom sprzedaży w wysokości 17,4 mld euro w skali globalnej, co stanowi dwunastoprocentowy wzrost w porównaniu z 2011 rokiem.

Dobry rok ZF mimo kryzysu w Europie

ZFPodczas prezentacji wyników finansowych podkreślono różnice pomiędzy poszczególnymi regionami geograficznymi oraz segmentami produktowymi, w których działa ZF. Wśród kluczowych trendów można wymienić m.in. wzrost zapotrzebowania na 8-biegowe automatycznie skrzynie biegów do pojazdów osobowych klasy premium. Popyt na nowe samochody tego typu notowany jest zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach. Z kolei trudniejszy w 2012 roku okazał się rynek części dostarczanych na pierwszy montaż do pojazdów produkowanych masowo na rynek zachodnio- i południowoeuropejski, czyli tam, gdzie szczególnie odczuwalne są skutki kryzysu strefy euro. W minionym roku, zdaniem zarządu ZF, słabiej rozwijał się również rynek pojazdów ciężarowych.

ZFDr Stefan Sommer, prezes zarządu ZF Friedrichshafen AG wyraził zadowolenie z wyników finansowych firmy. Jego zdaniem 12% wzrost jest sukcesem osiągniętym pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych oraz niższych marż wynikających z wyższego poziomu zaliczek na poczet zakupu surowców i maszyn oraz wyższych kosztów utrzymania zakładów produkcyjnych. Sommer twierdzi, że wprowadzenie do produkcji 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów do pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie, umożliwi firmie pozyskanie kolejnych klientów w roku 2013.

W 2012 roku Grupa ZF zainwestowała ponad 800 mln euro w badania i rozwój. Była też ósmą firmą w Niemczech pod względem ilości rozwiązań objętych ochroną patentową. Na kolejne lata koncern zapowiada inwestycje w kwocie ponad miliarda euro. W minionym roku, firma ZF stworzyła na całym świecie 3,5 tysiąca nowych miejsc pracy, z czego 1,8 tysiąca w Niemczech.

 

Dowiedz się więcej

Nowe katalogi sprzęgieł i amortyzatorów Sachs
Nowe katalogi sprzęgieł i amortyzatorów Sachs

Firma ZF Services udostępniła dwa nowe katalogi części zamiennych marki Sachs: „Sprzęgła i wysprzęgliki do pojazdów osobowych” oraz „Amortyzatory do pojazdów osobowych”. Pierwszy zawiera ponad 4 tys. referencji, z czego około 400 stanowią nowości, zaś drugi – ponad 3,5 tys. referencji, z których 200 to nowe rozwiązania – amortyzatory przeznaczone głównie do samochodów z Azji. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 17 stycznia 2013, 10:36 0 0

Chciałbym z tego miejsca serdecznie pozdrowic naczelnego kosmite RP. Grzegorza F.:-)

Odpowiedz

Anonim, 21 stycznia 2013, 14:35 0 0

przyłączam się do pozdrowień, gdyby nie g.f. to sachsa w polsce by nie było

Odpowiedz